Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

ABD'den Huawei'ye bir darbe daha: Lisans iptali!

ABD ile Çin arasında gerginlik devam ederken, devlet kurumlarında Huawei’ye ait cihazların kullanımını yasaklayan ABD hükümeti, bununla sınırlı kalmayarak telefonların satılmaması için operatörlere baskı yapmak ile gündeme gelmişti.

Huawei’ye Amerika’yı dar etmek için sarf edilen bu çabaya, şirketin Çin hükümeti ile yakın bağlarının olması ve ABD’den veri sızdırılması gerekçe gösteriliyor. ABD hükümetinden, Huawei’ye bir darbe daha geldi.

Trump şimdi de Huawei ve ZTE’yi yasakladı!

Huawei’nin Futurewei biriminin ihracat lisansı iptal edildi!

Huawei’nin Kaliforniya’da bulunan araştırma ve geliştirme biriminin ihracat lisansı iptal edildi. Futurewei Technologies Inc. adı altında çalışmalarını yürüten bu birim, Silikon Vadisi’nde 700’den fazla mühendis istihdam ediyordu.

Futurewei’nin tüm ürünleri ihracat lisansına tabi değil. Ancak, şirketin en büyük faaliyet alanlarından olan yüksek hızlı veri aktarım ve diğer telekomünikasyon teknolojileri ve yazılımlar artık Çin’e geri gönderilemez.

ABD Ticaret Departmanı, Haziran ayının başlarında yaptığı açıklamada ihracat lisansının süresi dolduktan sonra yenilenmeyeceğini açıklamıştı. Bakanlığın gerekçesi ise aynı, ulusal güvenlik konusunda kaygı duyulduğu belirtiliyor.

Futurewei tarafından bu karara itiraz edilmiş olsa da, maalesef herhangi bir değişiklik yapılmadı. Görünüşe göre Huawei, Amerika’nın elinde bulundurduğu beyin gücünü artık kendini geliştirmek için kullanamayacak.

The post ABD’den Huawei’ye bir darbe daha: Lisans iptali! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
ABD'den Huawei'ye bir darbe daha: Lisans iptali!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »