Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

App Store için yeni arama özelliği duyuruldu

Apple cihazların uygulama merkezi App Store için yeni arama özelliği geldi. Apple cihazların tekel uygulama mağazası, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunabilmek için yeni özelliğini bugün bazı ülkeler için devreye soktu.

Apple kablosuz kulaklık pazarında rekabete direnemedi

App Store için yeni arama özelliği: Etiketler

Arama etiketleri aslında bize oldukça tanıdık geliyor. Arama yaptıktan sonra alt tarafta daha uygun sonuca ulaşmak için etiketler gösterildiğini birçok uygulamada görmüş olabilirsiniz. Bu özelliğin çıkışı derin öğrenmeye dayanıyor. Yaptığınız aramalar yapay zeka tarafından yorumlanıyor ve ulaşmak istediğiniz içeriğin nitelikleri sıralanıyor.

App Store ekibi yeni özelliği şu tweet ile duyurdu:

Videodan da görebileceğiniz üzere aramanın şekillendirilmesi, sonucu etkiliyor. Örneğin “yemek” araması yaptığınızda yemek siparişi vermek istiyor olabilirsiniz; yemek tarifleri görmek istiyor olabilirsiniz veya yemek yapma oyunları oynamak istiyor olabilirsiniz. Bu niteliği kolayca aramaya ekleyebilmek için artık etiketleri kullanabileceksiniz.

Ne yazık ki özellik şu an yalnızca ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya için mevcut. İlerleyen günlerde dünya genelinde kullanıma açılacaktır.

Özellik yeni olduğu için dezavantajlarından biri de her sonuç için etiket sunamıyor olması. Bu durum ilerleyen günlerde değişecektir. Zaten özelliğin şu an sadece resmi dili İngilizce olan ülkelerde kullanılabiliyor olmasının sebebi de bu. Türkçe dahil tüm diller için gerekli sözlüğün oluşturulmasını bekliyoruz.

Sizler yeni App Store arama özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce işleri kolaylaştıracak mı?

The post App Store için yeni arama özelliği duyuruldu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
App Store için yeni arama özelliği duyuruldu

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »