Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Apple, iPhone için indirim hazırlığında!

Son zamanlarda satış rakamlarından ciddi anlamda düşüş yayan Apple sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. 2018 yılında piyasaya sürmüş olduğu iPhone XSXS Max ve iPhone XR modelleriyle ile birlikte bir türlü istediği rakamlara ulaşamayan teknoloji devi ilerleyen günlerde satış rakamlarını telefi etmek için iPhone fiyatlarında indirime gidebilir. İddialara göre Apple iPhone indirimi için hazırlık yapıyor!

2019 iPhone modelleri detaylandırıldı!

Apple iPhone indirimi ile satışlarını telafi etmek istiyor!

iPhone satışlarının istenilen seviyede gitmemesi Apple’ın tedarikçilerini de olumsuz etkilemiş durumda. Nikeii tarafından yayınlanan raporlara göre, 19 Apple tedarikçisinin 2016′dan bu yana ilk kez gelirlerinde ciddi anlamda düşüş yaşadığını duyurdu.

Nikeii’nin analizlerine göre, iPhone X için metal çerçeveler yapan Tayvanlı Catcher şirketi Aralık gelirlerinden yüzde 28‘lik bir düşüş yaşadığını görmekteyiz. Yine aynı şekilde Apple’ın telefonları için kamera lensi üreten Largan Precision‘da gelirlerinde yaşamış olduğu yüzde 33.86‘lık düşüşle aslında Apple’ın bu yılki tablosunu özetliyor.

Apple iPhone indirimi

Tüm bunların haricinde iPhone modellerinin yüzde 70‘ine yakınını üreten Foxcoon ise, geçen yıla göre gelirlerinde genel olarak yüzde 8.27‘lik bir düşüş yaşadığı gözlemleniyor

Yaşanılan bu düşüş sonrası zarar eden Apple’ın tedarikçileri, teknoloji devine iPhone fiyatlarında yüzde 10’luk bir indirime gitmesi teklifinde bulundular.

Siri yeniden hayat kurtardı!

Görünen o ki Apple’da aynı fikirde. Yaşanılan bu düşüşü genel anlamda yapılacak olan iPhone indirimi ile telefi etmek isteyen Apple, hem Çin pazarında kaybettiği müşterilerini yeniden kazanmak istiyor, hem de tedarikçilerin zarara uğramaması için ince planlar yapıyor.

Peki, Tim Cook söz konusu bu düşüşü nasıl değerlendirmişti?

Geçtiğimiz günlerde, CNBC’de bir röportaja konuk olan Cook,  şirketin uzun vadeli görünümünün hiç bu kadar iyi olmadığını belirtmişti.  Bunun yanı sıra Cook, Apple hisselerinin geçen yıldan bu yana yüzde 35 düşmesinden endişe duymadıklarını da özellikle dile getirmişti.

WhatsApp iOS için 3 yeni özellik!

Apple olarak planları hep uzun vadeli yaptıklarını belirten CEO, Apple için uzun vadeli görünümde hiç bir sıkıntı olmadığını ifade ediyor. Her şeyin olumlu gittiğine gerekçe olarak ise üç ana nedeni gösteriyor.

Tim Cook Apple iPhone satışları

Bunlardan ilki olarak şirketin yenilikçi kültürü gösteriliyor. Donanım, yazılım ve diğer ekiplerinin birlikte sorunsuzca çalıştıklarını belirten Cook’un ikinci gerekçesi geçtiğimiz yıl kazanılan 100 milyon yeni iPhone kullanıcısı.

iPhone 7 ve iPhone 8 satışları yasaklandı!

Bu kapsamda dünya genelinde 1.4 milyardan fazla iPhone’un olduğunu belirten Cook, son gerekçe olarak iPhone’un müşteri memnuniyeti ve sadakatı konusunda en iyi akıllı telefon olduğunu dile getiriyor.

The post Apple, iPhone için indirim hazırlığında! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Apple, iPhone için indirim hazırlığında!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »