Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Apple'dan Çin'e indirilen balyoz darbesi!

Geçen yıldan beri devam eden ABD hükümeti başta olmak üzere, dev şirketler ve Çin sürtüşmesi 2020 yılında farklı bir noktaya evrilmeye başladı. Geçen günlerde Çin merkezli TikTok için atılan adımların ardında yer alan ABD’den yeni hamleler geliyor. Apple, Çin’deki App Store uygulamaları noktasında aldığı kararla dikkat çekiyor.

Apple Watch Series 6 özelliği sızdırıldı

Silinen Çin’deki App Store uygulamaları 

Araştırma şirketi Qimai’nin paylaştığı yeni verilere göre Apple, cumartesi günü(bugün) itibarıyla Çin’deki App Store’dan 29 bin 800 uygulamayı lisans numaralarının bildirmemesi gerekçesiyle kaldırdı.

Teknoloji devi Apple, çok değil daha bu yılın başlarında lisanssız olan uygulamalara yönelik adımlar atacağını duyurmuştu. App Store’dan kaldırmaya kadar gidecek olan bu durumdan en çok etkilenen de Çin oldu. Apple bu kararın ardından mobil uygulamaların kaldırılmaması için şirketlerin lisans numaralarını 31 Temmuz’a kadar göndermek için vakit vermişti.

31 Temmuz 2020 tarihinin geçmesiyle birlikte lisans numaralarını Apple’a yönlendirilmeyen 29 bin 800 uygulama App Store üzerinden kaldırıldı. Milyonlarca uygulamaya merkez olan Çin’in bu kaldırmalardan olumsuz etkilendiğini söylemek mümkün. Çin’deki App Store’dan kaldırılan 29 bin 800 uygulamanın yaklaşık 26 bininin mobil oyun olduğu aktarılıyor.

Kaldırılan mobil oyunlara bakıldığında aralarında tanıdık şirketler de yer alıyor. Zynga ve Supercell gibi sektörün dev isimlerine ait oyunların da etkilendiği bu kaldırma operasyonunda Sensor Tower’ın aktardığı gibi Apple pek çok uygulamayı App Store’dan kaldırmış oldu. Bunların yanında App Store’da yer alan 100 Çin merkezli mobil uygulamanın 97’sinin lisansı olduğunun altı çiziliyor.

The post Apple’dan Çin’e indirilen balyoz darbesi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Apple'dan Çin'e indirilen balyoz darbesi!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »