Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Bükülen telefon FlexPai elimizde! (VİDEO)

CES 2019’da tanıtılan en heyecan verici teknolojilerden biri de Royole isimli firmadan geldi. FlexPai adı verilen ürün, herkese gol attı ve bükülen ama kırılmayan ekranıyla kendini gösterdi.

Daha önce adını pek duymadığımız firma, uzun zamandır bu alandaki teknolojileri geliştirmekle uğraştığını ve sonunda geliştirdikleri bu cihazı herkesle paylaşabileceklerini açıkladı.

Samsung’un katlanan ekranı nasıl olacak?

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un etkinliğinde basın mensuplarına çok uzaktan gösterilen ve son derece gizlilik içerisinde yürütüldüğü söylenen bükülen ekranın, CES 2019’da adı fazla duyulmamış bir başka firma tarafından basın mensupları ile paylaşılması, büyük sürpriz oldu.

FlexPai, bükülebilen ve ticari olarak da satışa çıkan dünyanın ilk cihazı. Bu yenilik, büyük bir dönüşümün de başlangıcı anlamına geliyor.

Sıra, diğer üreticilerde ve diğer ürünlerde!

Bu aşamadan sonra diğer telefon üreticileri, TV üreticileri, otomotiv endüstrisi, günlük hayatımızı etkileyecek bir dönüşümün içine girebilir. Bükülen ama zarar görmeyen ekranların, hangi nesnelerde ne şekilde kullanılabileceği, hayal gücümüzle sınırlı.

Firmanın kendi standında yaptığımız ilk denemelerden, son derece memnun kalmamıza rağmen aklımızda 2 soru işareti var.

Bunlardan ilki; yazılımın henüz hazır olmaması. Firma yöneticileri, bu konu için üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve nihai yazılımın, kullanıcıları son derece mutlu edeceğini net bir şekilde ifade ederken, diğer soru işareti de ekranın dayanıklılığı ile ilgili.

Royole, bu konuda da net konuştu ve uzun zamandır bu teknoloji üzerinde çalıştıklarını, Ar-Ge faaliyetlerinde dayanıklılık testlerinden başarıyla geçtiklerini, piyasaya çıkacak bu telefonla herkesin bu konuda pozitif deneyimler paylaşacağını açıkladı.

Türkiye’deki ilk ön inceleme videosu, yayında!

Las Vegas’ta gerçekleştirilen fuar alanında ilk karşılaşma anımızı aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

İşlemci platformu olarak Snapdragon 855 kullanacak olan modelin teknik özellikleri şöyle;

  • 7.8″ tablet ekranı
  • 4:3 ekran oranı
  • 1920 x 1440 piksel çözünürlük
  • 180 derece bükülme kabiliyeti
  • Kapasite: 128 GB
  • 20 ve 16 megapiksellik 2 kamera
  • Büküldüğünde: (İlk ekran 16:9/810x1440piksel) İkinci ekran 18:9/720×1440 piksel, Yan ekran 21:6/390×1440 piksel)
  • İşletim sistemi: WaterOS (Android temelli)

FlexPai, 1.310 Dolar fiyatla satışa çıkmış durumda. 256 GB’lık olanından tercih ederseniz, ödemeniz gereken tutar, 1.469 Dolar’a çıkıyor.

Bugünden itibaren web sitesi üzerinden sipariş verebiliyorsunuz. Ama elinize geçmesi için bir süre beklemeniz gerekiyor. Firma, resmi açıklamasında 60 ile 90 gün arasında bir teslim süresi öngörüyor.

Sizce bu teknoloji, hayatımızı nasıl değiştirecek? Aşağıda, yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

The post Bükülen telefon FlexPai elimizde! (VİDEO) appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Bükülen telefon FlexPai elimizde! (VİDEO)

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »