Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

DJI Mini 2 pil sorunu için sevindiren gelişme

DJI, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü bir drone için ortaya atılan pil sorunu iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Çinli Drone devi, DJI Mini 2′de bulunan sorunun çözümü için yazılım düzeltmesinin yolda olduğunu bildirdi.

Drone’un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!

DJI Mini 2 pil sorunuyla karşı karşıya

Dronedaki pil sorunu, bu haftanın başında yayınlanan bir YouTube videosunda ortaya çıktı. Videoyu yayınlayan YouTuber, DJI Mini 2′nin sahip olduğu pillerin, uzun vadede cihazın sağlığına zarar verebilecek bir soruna sahip olduğunu iddia etti.

DJI Mini 2 pil sorunu

Sorun, DJI Mini 2 tarafından kullanılan LiPo (Lityum Polimer) pillerde bulunuyor. oldukça yaygın olan bu pil teknolojisinde pil tam şarj kapasitesine ulaştığında yavaşça boşalıyor. Bu durum uzun süreli kullanımda bataryanın ömrünün uzamasını sağlıyor. DJI’ın Akıllı Uçuş Pilleri normalde bu sisteme sahip olarak karşımıza çıkıyor. Ancak birçok kullanıcı, şirketin DJI Mini 2’ni modelinde bu özelliğin aktif etmediğini öne sürüyor.

DJI firmasında çalışan bir sözcü bu konu hakkında yaptığı açıklamada, ”Ekibimiz pil, drone ve şarj üzerinde yeni çalışmalar yapıyor. Son zamanlarda kullanıcıların geri bildirimde bulunduğu pil sorunu için teknik ekibimiz yoğun çalışma sarf ediyor. Drone kullanılmadığında otomatik deşarjı başlatacak bir aygıt yazılım güncellemesi yakında geliyor,” dedi.

Pil sorunu sadece Mini 2 Drone’unda yer alıyor

DJI Mini 2 pil sorunu

DJI ekibi, pillerde yer alan otomatik deşarj problemini “kullanıcılar için oldukça küçük bir sorun” olarak nitelendiriyor. Sonuçta cihazın uçuştaki güvenliğini etkileyen bir şey olmadığı ve muhtemelen çoğu DJI Mini 2 kullanıcısının hiç fark etmediği bir problem olduğunu belirtiyor.

Pil sorunu cihazlar için uzun vadede büyük problemlere yol açacağından dolayı DJI ekibi yeni güncelleme ile bunu kökünden çözeceğini belirtti. Ayrıca bu sorun yeni DJI Air 2S gibi diğer DJI cihazlarda yer almıyor. Orta sınıf Air 2S versiyonu Mini 2’den tamamen farklı bir pil kullanıyor. Bu nedenle pil sorunu yalnızca Mini 2’ye özel olarak karşımıza çıkıyor.

The post DJI Mini 2 pil sorunu için sevindiren gelişme appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
DJI Mini 2 pil sorunu için sevindiren gelişme

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »