Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Elon Musk, çalışanlarının bir kısmına kapıyı gösterdi!

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX işçi çıkarılması konusunda karara vardı. 6000 çalışanı bulunan firmanın birçok proje yürütürken işçi çıkarması tartışmaları beraberinde getirdi.

Mars’a gidecek SpaceX Starship prototipi görüntülendi

SpaceX işçi çıkarılması konusunda açıklama yaptı!

Dün yapılan açıklamayla bazı çalışanlarıyla yollarını ayırmaya karar veren şirket, bu durumu karşılaşılması beklenen sıra dışı zorluklara bağladı.

SpaceX’in sözcüsü yaptığı açıklamada “Müşterilerimize hizmet vermeye devam edebilmek ve uzay araçlarının gelişimi ile dünya çapındaki İnternet ağı projelerinin başarıyla tamamlanabilmesi için firmamızın sade bir şirket hâline gelmesi gerekiyor. Bu girişimlerin her biri, ayrı olarak gerçekleştirilse bile, diğerlerini iflasa sürükleyebilir.” dedi. Açıklamanın devamında yollarını ayırdıkları çalışanlara verdikleri hizmetten ötürü teşekkür edildi.

SpaceX işçi çıkarılması

NASA ve Amerika Hava Kuvvetleri ile yapılan anlaşmalardan kâr elde ettiğini açıklayan şirketin, yaklaşık 600 çalışana denk gelen yüzde 10’luk işten çıkarma oranı kemer sıkma ihtiyacının göstergesi olarak algılandı.

Haziran ayında Elon Musk, SpaceX’in yönetici kadrosunda bulunan yedi kişiyle yollarını ayırmıştı. Bu kişilerin işten çıkarılmasında proje geliştirmelerindeki fikir ayrılıkları ve Starlink uydularının testleri gerekçe gösterilmişti.

Geçtiğimiz aylarda Musk’ın sahibi olduğu Tesla’da da binlerce işçi artan maliyetleri azaltmak için işten çıkarılmıştı. Tesla’da çıkarılan işçi sayısı toplam iş gücünün yüzde 9’una denk geliyordu.

Büyük projelerle adından söz ettiren Elon Musk’ın ekonomik olarak bazı problemlerle baş etmek zorunda kalabileceği iddia ediliyor.

The post Elon Musk, çalışanlarının bir kısmına kapıyı gösterdi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Elon Musk, çalışanlarının bir kısmına kapıyı gösterdi!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »