Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Elon Musk Starship'in ilk görüntüsünü yayınladı!

SpaceX uzun süredir, 2020’deki yeni misyonu üzerinde çalışıyor. Çalışmalar hızla devam ederken, Elon Musk Starship isimli test aracının ilk görüntüsünü yayınladı!

Elon Musk’ın yeraltı tünelleri beklentiyi karşıladı mı?

Elon Musk Starship görüntülerini attığı tweet ile yayınladı!

SpaceX’in Starship isimli test aracı uzun süredir gün yüzüne çıkartılmıyordu. Fakat dün Elon Musk’ın attığı tweet ile bekleyenlerin merakı giderildi. Artık test aracının bittiğinde neye benzeyeceğini artık kestirebiliyoruz. Elon Musk’ın yayınladığı test aracı prototipi parlak ve paslanmaz çelik bir gövdeye sahip.

Tamamlanmış halinin uzunluğu 30 metre, genişliği ise 8 metre civarında olması planlanıyor. Dikkatleri çeken farklı noktalardan biri ise uzay aracının hiçbir penceresinin olmamasıydı. Dışarıdan baktığımızda ilk uzay araçlarını andıran bir yapısı var.

Şirket, “Grasshopper” uçuşlarında kullanarak test etmek ve 2020’deki yörünge misyonlarına geçmeden önce temel formülün sağlam olduğunu kanıtlamak istiyor.Son hali için planlanan sürenin önünde giden şirket, son ve uçuşa hazır halini görmek için uzun süre beklemenize gerek kalmayabilir diyerek erken bir tarihte test edileceği sinyallerini verdi.

Elon Musk Starship'in ilk görüntüsünü yayınladı! SDN-2

Yukarıdaki görsel ise yaklaşık olarak bittiğinde nasıl görüneceğini gösteriyor. SpaceX’in bu test gemisini Mart veya Nisan ayında, planlanan ilk tarihten yaklaşık yarım yıl önce uçuracağına dair söylentiler.Tabii ki bu süreçte Elon Musk sadece bu proje üzerinde çalışmıyor. Yakın zamanda henüz açıklanmamış birçok projenin de gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz.

The post Elon Musk Starship’in ilk görüntüsünü yayınladı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Elon Musk Starship'in ilk görüntüsünü yayınladı!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »