Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Galaxy S10 LED kılıf kullanıldığında kısıtlanıyor!

Samsung’un Unpacked 2019 kapsamında Galaxy S10 serisini resmi olarak tanıtmasının üzerinden yaklaşık 1 hafta geçti. Ön incelemesini ve kutu açılışını sizlerle paylaştığımız bu telefonlar ile birçok yeni aksesuarda satışa sunuldu.

Bu aksesuarlar arasında en dikkat çekici olanlardan birisi de, şüphesiz LED kılıflar oldu. LED kılıf selefonun ters şarj özelliği sayesinde herhangi bir konnektör olmadan Galaxy S10’a takıldığında doğrudan çalışabiliyor.

Samsung Galaxy S10 Plus ön inceleme (Video)

Galaxy S10 LED kılıf takılıyken NFC’yi açmıyor!

Bu kapsamda kapağın arkasına gömülü olan minik LED ışıklar sayesinde adeta küçük bir görsel şölen elde ediliyor. Örneğin arka kamerayı kullanarak fotoğraf çekeceğiniz zaman geri sayım için kalan süreyi kapakta görebiliyorsunuz.

Ancak, bu kapağı kullandığınızda Galaxy S10’un NFC özelliğinin çalışmadığını belirtmek isteriz. Kullanıcılar LED kılıf takılı haldeyken, NFC’yi açmaya çalıştıklarında bunu yapamayacaklarına dair bir uyarı ile karşılaşıyorlar.

Galaxy S10 LED kılıf kullanıldığında kısıtlanıyor!

Tabi, ülkemizde NFC’nin ne sıklıkla kullanıldığı başlı başına bir tartışma konusu. Mobil ödeme çözümleri ülkemizde pek yaygın olmadığı için kullanıcıların NFC’ye olan ihtiyacını diğer ülkelere kıyasla daha az.

Yurt dışında yaşayan ve mobil ödemeyi yoğun bir şekilde kullananların ise kapağı çıkarmasına gerek yok. Yapılması gereken LED kapak menüsüne girmek ve kapağın ışıklarını kapatmak. İşiniz bittiğinde aynı yerden açabilirsiniz.

The post Galaxy S10 LED kılıf kullanıldığında kısıtlanıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Galaxy S10 LED kılıf kullanıldığında kısıtlanıyor!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »