Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Galaxy S20 ekranı için üzücü sınırlama iddiası!

11 Şubat tarihinde Unpacked 2020 etkinliği kapsamında tanıtılacak olan Galaxy S20 serisi hakkında her geçen saat yeni bir detay ortaya çıkıyor. Bu kez Galaxy S20 ekranı konusunda Samsung’un karar değişikliğine gittiği iddia ediliyor.

Telefon dünyasının sızıntılar ile yakından tanıdığı Ice Universe’nin paylaştığı bilgiye geçmeden önce hatırlamak gerekirse: Galaxy S20’de 6.2 inç, S20 Plus’da 6.7 inç ve en gelişmiş model olan S20 Ultra’da 6.9 inç bir ekran yer alacak.

Samsung Galaxy S20 Plus performans testinde

Galaxy S20 ekranı için 120 Hz sınırı iddiası!

Xiaomi gibi üreticiler 144 Hz yenileme hızına geçiş yapmaya hazırlanırken, Samsung’un amiral gemilerinde 120 Hz ekran yer alması bekleniyordu. Evet, cihazların ekranları 120 Hz yenileme hızına sahip olacak, ancak bir fark ile!

Ice Universe’ye göre Galaxy S20 serisinin ekranı en yüksek çözünürlükte – QHD’de bu yenileme hızını sunamayacak. Bu kapsamda ekran üç farklı halde kullanılabilecek: 60 Hz – Full HD / 60 Hz – QHD ve 120 Hz – Full HD.

Yani 120 Hz yenileme hızı isteyen kullanıcıların ekran çözünürlüğünü Full HD’ye düşürmesi gerekecek. Bu kısıtlamanın nedeni işlemci gücü vs değil, birçok kişinin tahmin edebileceği gibi batarya performansını artırmak.

Yüksek çözünürlükte yüksek yenileme hızı, çok daha yüksek bir pil tüketimi anlamına geliyor. Samsung kullanıcıların pil süresinden şikayetçi olmaması için böyle bir sınırlamaya gidecek. Tabi, bu şu anda bir iddia ve Samsung’un gerçekten böyle bir karara imza atıp atmadığı bilinmezliğini koruyor.

The post Galaxy S20 ekranı için üzücü sınırlama iddiası! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Galaxy S20 ekranı için üzücü sınırlama iddiası!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »