Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Google Asistan artık daha yetenekli olacak!

CES 2019 fuarı sırasında Google, sanal asistanı için gelecek olan yeni özellikleri gözler önüne serdi. İşte Google Asistan‘a gelecek olan yeni özellikler!

Google Asistan artık banyo aynanızda!

Google Asistan için ekran kilidinden yanıtlama özelliği!

CES 2019’da Google, cihaz üreticilerinin Google Asistan’ı uygulamalarına kolay bir şekilde entegre edebilecekleri Google Asisistant Connect‘in bir ön izlemesini yaptı.

Bu ön izleme sonrasında ayrıca sanal asistan için de yakın zaman içerisinde sunulacak olan yeni özellikleri de gün yüzüne çıkartan teknoloji devi, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Google tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda, önümüzdeki haftalarda, Google Asistan‘ın Android sürümüne ekran kilinden yanıtlama özelliği gelecek. Böylece, Android kullanıcıları artık gelen mesajları Google Asistan sayesinde ekran kilidi açmadan rahatlıkla yanıtlayabilecek.

Google Asistan üzerinden uçuş bilgilerini kontrol etme

Google Asistan’dan uçuş bilgilerinizi kontrol edin!

Bunun haricinde yine önümüzdeki dönemlerde Google’ın sanal asistanı için sunulacak bir diğer özellik ile birlikte, artık kullanıcılar uygulama üzerinden uçuş kartlarını kaydedebilecek aynı zamanda  uçuş durumlarında kontrol edebilecek.

Söz konusu bu özelliği hem iOS hem de Android kullanıcıları için sunacağını belirten teknoloji devi, sanal asistanın ayrıca uçusunuzun check-in için hazır olduğunda da kullanıcıları bilgilendireceğini de belirtti.

Tabii söz konusu bu özellik ilk sadece belirli havayolu şirketleri tarafından kullanılabilecek. Daha sonrasında ise THY dahil olmak üzere birçok firma Google’ın sanal asistanı ile uçuş durumunuz ve uçuş kartınız ile ilgili tüm detaylara ulaşabileceksiniz.

Google Asistan üzerinden artık otel rezervasyonu yapılacak!

Google’ın sanal asistanına gelecek olan yenilikle bunlarla sınırlı kalmayacak. CES 2019’da yapılan açıklamalara göre, yakın zaman içerisinde Asistan üzerinden oda rezervasyonu da gerçekleştirilebilecek.

Tam anlamıyla kullanıcıların kişisel asistanı olma yolunda ilerleyen Google, şimdilik oda rezervasyonu için belli bölgelerdeki otellerle de anlaştığını duyurdu. Yine aynı şekilde söz konusu özellik test edildikten sonra, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların huzuruna sunulacak.

Google Asistan kullanıcı sayısı

Google Asistan yakında 1 milyar kullanıcıya ulaşacak!

Tüm bunların haricinde Google, CES 2019 etkinliğinde Ocak aynın sonuna kadar 1 milyar kullanıcıya ulaşacağının da müjdesini vermişti.

Geçmişe şöyle bir bakacak olursak, Google‘ın sanal asistanı Mayıs 2018’de dünya çapında 500 milyon kullanıcıya sahip olduğunu görmekteyiz. Oldukça kısa bir süre içerisinde ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşan arama devi, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere Alexa, 100 milyon cihazda aktif bir şekilde kullanılıyor. Eğer Google, bu ay sonunda 1 milyar kullanıcıya ulaşacak olursa, en büyük rakiplerinden biri olan Alexa’ya karşı hem büyük bir fark atacak hem de ezici bir üstünlük kurmuş olacak.

The post Google Asistan artık daha yetenekli olacak! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Google Asistan artık daha yetenekli olacak!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »