Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Google'ın Instagram ve WhatsApp kararı şaşırttı

Google; bilindiği üzere, kullanıcıların Instagram ve WhatsApp’taki fotoğraf ve videolarını Google Fotoğraflar içerisinde yedekliyordu. Ancak şirket, bu konuda yeni bir karar aldı. Otomatik olarak yapılan Instagram yedeklemesi ile WhatsApp yedeklemesi durdurulacak. Artık yedekleme işlemlerini kullanıcılar kendileri yapacak.

Yürüyebilen kablosuz hoparlör Spigen R12S inceleme!

Google, otomatik yedeklemeyi durduruyor! Sebebi ise COVID-19

Corona virüs salgını sürecinde, dijital platformlar internet trafiğini kontrol altında tutmak için belli kararlar aldı. YouTube ve Netflix, görüntü kalitesinden kısmıştı, şimdi ise Google yedekleme tarafında bir hamle yapıyor. Firma, otomatik yedeklemeyi durduruyor. Bu kararın şaşırtıcı tarafı ise pandemi sürecinin başında değil de ilerleyen zamanda alınması oldu.

Bu karar ile otomatik yedekleme durduruldu ancak kullanıcılar hala Google Fotoğraflar ile videolarını ve fotoğraflarını yedekleyebilir. Bu kararın sonucunda, Instagram yedeklemesi ile WhatsApp yedeklemesi için kullanıcıların artık kendileri uğraşması gerekecek.

Bu sosyal mecralarda paylaştığımız video ve fotoğrafları, artık nasıl yedekleyebileceğimizi hatırlayalım. İlk olarak Google Fotoğraflar uygulamasına gidiyoruz, kütüphanedenCihazdaki Fotoğrafları’ seçiyoruz, akabinde de yedeklemek istediğimiz video ve fotoğrafları seçip ‘Şimdi Yedekle’ butonuna dokunuyoruz. Yedekleme işlemini tek tek seçim yapmak yerine direkt klasörleri seçerek de yapabilirsiniz.

The post Google’ın Instagram ve WhatsApp kararı şaşırttı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Google'ın Instagram ve WhatsApp kararı şaşırttı

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »