Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

GoPro Hero 9 Black tanıtıldı; 5K kayıt ve renkli ekran!

Aksiyon kamerası pazarının yeni oyuncusu: GoPro Hero 9 Black özellikleri ve fiyatı ile resmiyet kazandı. GoPro’nun yeni aksiyon kamerası iki büyük yenilik ile karşımıza çıkıyor; yıllar sonra ön tarafta renkli ekrana geçiş yapıldı.

Bu sayede çekim yapanlar artık kendilerini doğrudan kameranın ekranından görebiliyor. Bir diğer yenilik video tarafında karşımıza çıkıyor ve çözünürlük 5K seviyesine yükseliyor. Gelin, şimdi sözü daha fazla uzatmadan GoPro Hero 9 Black özellikleri ve fiyatı hakkında merak edilen detaylara yakından göz atalım.

GoPro Hero 8 Black kutusundan çıkıyor

GoPro Hero 9 özellikleri

Hero 8 Black ile kıyasladığımızda yüzde 10 civarında artan boyutları sayesinde 1720 mAh’lık pili bünyesinde barındıran aksiyon kamerasının, yaklaşık yüzde 30 daha uzun bir pil ömrü sunduğu açıklandı. 5K çözünürlükte 30 FPS video kaydı gerçekleştirebilen Hero 9, 20 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebiliyor.

Diğer bir gelişme Hero 8 Black’in sahip olmadığı; çıkarılabilir lens kapağı Bu sayede hasar alması durumunda değiştirmek oldukça kolaylaşırken, Max Lens Mod olarak adlandırılan yeni bir aksesuar kullanılabilir hale geliyor.

Bu sayede 155 derece süper geniş açıya ulaşmak mümkün hale gelirken, ilk kez GoPro Max’te gördüğümüz Max Hypersmooth video sabitleme teknolojisi de desteklenir hale geliyor. Ön tarafta yer alan ekran 1.2 inç büyüklüğünde.

2.27 inç büyüklüğündeki ana ekran ise her zaman olduğu gibi dokunmatik yapıda. GoPro Hero 9 Black’in video çekim yetenekleri şu şekilde;

– 5K / 30 FPS
– 4K / 60 FPS
– 2.7K / 120 FPS
– 1440p / 120 FPS
– 1080p / 120 FPS

HyperSmooth 3.0 ile güçlendirilen Hero 9 Black, 1080p çözünürlükte canlı yayın yapma imkanı sunarken, aynı çözünürlükte webcam olarak kullanılabiliyor. RAW çekim imkanının yanı sıra geceleri HDR time lapse çekimleri yapmak mümkün.

Önceki model ile benzer şekilde USB-C portuna sahip olan GoPro Hero 9 Black özellikleri arasındaki dikkat çekici detaylardan birisi, de TimeWarp 3.0 sayesinde videolara kolayca efekt ekleme imkanı sunması.

GoPro Hero 9 Black fiyatı

GoPro Hero 9 Black fiyatı 449.99 dolar olarak belirlendi. Henüz ülkemizdeki fiyatı bilinmezliğini korurken, ABD’de GoPro Plus aboneliğine sahip olanlar bu yeni aksiyon kamerasına 349 dolar karşılığında sahip olabiliyor.

The post GoPro Hero 9 Black tanıtıldı; 5K kayıt ve renkli ekran! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
GoPro Hero 9 Black tanıtıldı; 5K kayıt ve renkli ekran!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »