Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Görme engelliler Instagram'ı nasıl kullanabilir?

Instagram tarafından duyurulan alternatif metin özelliği ile beraber görme engelliler için 2 büyük kolaylık kullanıma sunulmuş, bu özelliklerle beraber birçok görme engelli Instagram’ı kullanmaya başlamıştı!

Görme engelliler Instagram’ı nasıl kullanabilir?

ınstagram logo görsel

Yapılan açıklamada dünyadaki 285 milyon görme engelli için 2 alternatif yol sürüldüğü açıklanmıştı. Bu açıklamada belirtilen 2 yolun kullanımı ise oldukça basit.

Yeni gelen alternatif metin özelliklerini nasıl kullanabiliriz?

Sosyopatın haberine göre, getirilen özellikle beraber kullanılabilecek ilk yol, otomatik olarak sunulan alternatif metin özelliği. Yani, herhangi bir şekilde posta eklenmiş bir alternatif olamasa bile Instagram’ın yapay zekası posta otomatik olarak bir metin ekliyor.

Siz, başkasının bu postunu gördüğünüzde, eğer ki ekran okuyucunuz açıksa telefonunuz otomatik olarak eklenmiş alternatif metni okunuyor ve görüntüyü size açıklamış oluyor.

ınstagram logo

Diğer alternatif yol ise ilkinden daha basit bir yol izliyor.  Eğer ki kullanıcının kendi postuna eklediği herhangi bir alternatif metin varsa, yapay zekaya gerek kalmıyor ve ekran okuyucusu posttaki  metni otomatik olarak okuyor. Burada önemli olan detay, alternatif metnin doğru ve açıklayıcı bir şekilde yazılmış olması. Aksi takdirde görme engelli bir kullanıcı, sadece yazılmış olan metni duyacak ve fotoğraf hakkında bir fikri olmayacak.

Görme engelliler için sunulmuş bu çözümler  hakkında düşünceleriniz neler?

The post Görme engelliler Instagram’ı nasıl kullanabilir? appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Görme engelliler Instagram'ı nasıl kullanabilir?

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »