Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Huawei çalışanlarının iPhone cezası belli oldu!

Dünyanın en büyük telefon üreticisi unvanını elde etmeye çalışan Huawei’nin en büyük rakipleri Samsung ve Apple. Teknoloji devi her iki şirketten daha iyi ürünler geliştirmeye çabalarken, yıl başında trajikomik bir olay yaşanmıştı.

Geçtiğimiz dönemde birkaç kez yaşanan iPhone krizi yine yıl başında karşımıza çıktı. Huawei’nin Twitter hesabında 2019 yılını kutlamak için yapılan paylaşımın altında yer alan ” via Twitter for iPhone ” ibaresi herkesi güldürdü.

Huawei Mate 20 Pro ile iPhone şarj ettik!

Huawei çalışanlarına iPhone cezası!

Evet, anladığınız üzere Huawei çalışanları bu tweet’i bir iPhone ile paylaştılar. Olayın farkına varan Huawei yetkilileri, atılan tweetin birkaç dakika içerisinde silinmesini sağladı. Ancak, bu durum çoktan fark edilmişti.

Teknoloji dünyasının yakından tanıdığı isimlerden Marques Brownlee, yapılan bu hatayı Twitter hesabında paylaştı. Sosyal medyayı sallayan bu trajikomik hata hakkında ilk açıklama, Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Chen Lifang‘dan geldi.

Huawei çalışanlarının iPhone cezası

Sosyal medyadan sorumlu çalışanın bilgisayarında VPN bağlantısı kurmakta sorun yaşadığının ve bu nedenle tweeti iPhone’dan attığının tespit edildiğini açıklayan Lifang, bu durumun markanın imajını zedelediğini belirtti.

Bu kapsamda olaydan sorumlu iki kişi görevden uzaklaştırılırken, maaşlarında yaklaşık 730 dolarlık bir düşüşe gidildi. Bunun yanı sıra, çalışanlardan birisinin bir yıl işten uzaklaştırılmasının değerlendirildiği ifade edildi.

The post Huawei çalışanlarının iPhone cezası belli oldu! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Huawei çalışanlarının iPhone cezası belli oldu!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »