Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Hyundai'den elektrikli otomobil için otonom şarj!

Hyundai, elektrikli otomobil sektöründe önemli yatırımlar yapan firmalardan biri. Güney Koreli firma, Kia ile birlikte geliştirdiği yeni bir otonom şarj uygulamasıyla sektörde fark yaratmanın peşinde.

Elektrikli otomobiller hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı. Beklentiler elektrikli otomobillerin 2020 yılında otomobil piyasasında önemli bir pazar payına sahip olacağı yönünde.

Hyundai elektrikli otomobil için nasıl bir otonom şarj imkanı sunacak?

Markanın geliştirdiği bu otonom şarj özelliği bir tür otonom vale hizmeti olarak görülebilir. Peki ama bu sistem nasıl çalışacak?

Sürücü bir uygulama sayesinde elektrikli otomobil şarj durumunu anında öğrenebiliyor. Şarjı azalan otomobilin dolmasını istediğinizde, araç en yakın şarj istasyonuna hareket ediyor.

Parmak izi

Aracın şarjı dolduğunda size haber veriyor ve en yakın otopark alanına yöneliyor. İşiniz bitince aracınızı da bu sistem sayesinde bulunduğunuz yere çağırabiliyorsunuz.

Tabii ki burada otoparkların içinde yer alacak elektrikli şarj istasyonları gibi bir uygulamada dikkat çekiyor. Hyundai ve Kia‘nın beraber geliştirdiği bu teknolojinin 2020 yılı sonrasında hayatımıza girmesi bekleniyor.

Burada hem otonom sürüş teknolojilerinin iyileştirilmesi hem de elektrikli otomobillerin yaygınlaşarak şarj istasyonu sayısının artması gerekiyor.

Videoya bakılırsa Hyundai prizlerle kurulu bir sistemden çok kablosuz şarj istasyonlarının yer aldığı bir geleceği düşlüyor.

Türkiye‘de ise tarihi tam olarak belli olmasa da bu yıl içinde Tesla‘ya ait ilk elektrikli şarj istasyonlarının açılması bekleniyor.

Yine yerli bir çok akaryakıt istasyonu çoktan elektrikli otomobiller için şarj noktalarını devreye sokmaya başladı. Hatta bazı otoparklarda bile şarj noktaları bulmak mümkün.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Elektrikli otomobil gerçekten de benzinli otomobillerin yerini alabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post Hyundai’den elektrikli otomobil için otonom şarj! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Hyundai'den elektrikli otomobil için otonom şarj!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »