Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Hyundai'den yürüyen otomobil Elevate! (Video)

CES 2019 kapsamında birçok ilginç teknoloji gün yüzüne çıkartıldı. Bunlardan en ilginci ise otomobil üreticisi Hyundai’den geldi. Las Vegas‘ta düzenlenen CES 2019‘da Hyundai üç yıldır üzerinde çalıştığı yürüyen otomobili Elevate‘yi sonunda resmi olarak tanıttı. İşte karşınızda, yürüyen otomobil Hyundai Elevate!

CES 2019

Yürüyen otomobil Hyundai Elevate tanıtıldı!

MediaMarkt desteği ile CES 2019 yolculuğumuz tüm hızıyla devam ederken, ilginç teknolojileri de sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Uçan otomobiller derken şimdi ise otomobil devi Hyundai CES 2019 etkinliğinde, bir süredir üzerinde çalıştığı yürüyen otomobil konseptini gözler önüne serdi.

2020 Mercedes-Benz CLA ezber bozmaya geliyor!

Eşi benzeri bulunmayan Hyundai Elevate ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunan yetkililer, söz konusu yürüyen otomobilin her türlü engebeli arazide rahatlıkla yol alabileceğini de özellikle belirttiler.

İnşaat sektöründen kurtarma görevlerine kadar birçok alan hizmet vermesi için geliştirilen yürüyen otomobil Hyundai Elevate‘nin tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sundberg-Ferar ile Hyundai’nin ortaklaşa olarak geliştirmiş olduğu söz konusu bu konsept otomobil, haberin başında da belirtiğimiz gibi her türlü engebeli arazide hiç bir zorluk yaşamadan ilerleyebiliyor.

Örneğin bir deprem sonrası bölgeye kurtarma ekipleri gitmesi gerekiyor. Ancak binaların oluşturduğu yığınlardan dolayı hiç bir itfaiye veya ambulans ne yazık ki çoğu yere ulaşamıyor.

yürüyen otomobil hyundai elevate

Yaşanılacak olan doğal felaketler sonrasında da insanların yardımına yetişmesi amacıyla da geliştirilen yürüyen otomobil Hyundai Elevate, gerektiği yerde zıplayabiliyor hatta gerektiği yerde ise ayaklar yardımıyla gidilmesi gereken bölgeye tırmanabiliyor.

Ayrıca yetkililer tarafınca belirtilen bilgilere göre, söz konusu yürüyen aracın tekerleklerinin 360 derece de dönebildiği de özellikle belirtildi. Bu durum ise, söz konusu aracın her türlü arazide rahatlıkla hiç bir engele takılmadan ilerlemesine yardımcı oluyor.

yürüyen otomobil hyundai elevate

Oldukça fütüristik bir otomobil olan  yürüyen otomobil Hyundai Elevate‘nin şimdilik ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

Peki, siz bu otomobili nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

The post Hyundai’den yürüyen otomobil Elevate! (Video) appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Hyundai'den yürüyen otomobil Elevate! (Video)

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »