Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Intel 10nm Ice Lake işlemciler sonunda geliyor!

CES 2019 tüm hızıyla başladı ve ShiftDelete.Net olarak yeni ürünleri ve teknolojileri size anlatmaya devam ediyoruz.  Bugünkü etkinliğe damgasını vuran firmalardan biri ise Intel oldu. Intel yetkileri yapmış olduğu açıklama ile birlikte, merakla beklenen 10nm Ice Lake işlemciler hakkında önemli detayları basın mensupları ile paylaştılar. İşte, Intel 10 nm Ice Lake işlemciler hakkında tüm bilenler!

CES 2019

Intel 10nm Ice Lake işlemciler sonunda geliyor!

Hatırlarsanız Intel, geçtiğimiz Aralık ayında yapmış olduğu açıklama ile birlikte 10nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemcilerini piyasaya sunmadan önce, PC ve dizüstü bilgisayarlar için geliştirdikleri işlemcilerin mimarisini yeniden gözden geçireceklerini duyurmuştu.

Bugün ise, CES 2019 etkinliğinde Intel, 10nm Ice Lake işlemciler ile ilgili sonunda beklenen adımı attı.

Intel 10 nm Ice Lake işlemciler

Bundan yaklaşık olarak üç yıl önce bildiğiniz üzere Intel’in 10 nm mimarisine sahip olan Cannon Lake işlemcileri üzerinde çalıştığı gün yüzüne çıkartılmıştı.

Ancak, 2016‘dan 2019′a kadar söz konusu işlemciler hakkında hiç bir açıklamada bulunmayan Intel, CES 2019′da yapmış olduğu açıklama ile birlikte 2019 yılı içerisinde 10nm Ice Lake işlemcilerini piyasaya sunacaklarını sonunda doğruladı.

Geleceğe yönelik önemli bir yatırım yapan Intel CES 2019 etkinliğinde aktarmış olduğu bilgilere göre, söz konusu işlemcisini Foveros 3D yonga yığınlama teknolojisini kullanarak üreteceğini de müjdeledi.

Intel 10 nm Ice Lake işlemciler

Bu yöntem de kısaca bahsedecen yonga devi, Foveros 3D teknoloji sayesinde yonga plakasının üstüne ek bir işlemci gücü ekleyebileceğini belirtti. Böylece Intel, yonga plakasının üzerine eklenecek olan ek işlemci güçleri sayesinde, yapay zeka tabanlı veya benzeri işlemciler üretilebilecek.

Intel 10 nm Ice Lake işlemciler ilk somut adımı sonunda attı!

Yonga üretiminde yepyeni bir devri başlatacak olan Intel, 2019 yılına damgasını vurmayı hedefliyor. Bu gelişmeye paralel olarak daha önce birçok kez iptal veya erteleme haberlerine konu olan 10nm Intel işlemciler sonunda gerçeğe dönüşüyor.

CES 2019’da yetkililer tarafından aktarılan bilgiler doğrultusunda haberin başında da belirtiğimiz gibi, eğer üretim bir aksilik veya başka bir durum yaşanmazsa, 10nm Ice Lake mimarisine sahip olan işlemcilerle 2019 yılının sonuna doğru piyasaya sürülecek.Intel 10 nm Ice Lake işlemciler

Tüm bunların haricinde Intel, 9. nesil masaüstü ve dizüstü bilgisayar işlemcilerinin ürün yelpazesini daha da genişletti. Yonga devi yapmış olduğu açıklamayla, söz konusu seriye 6 adet yeni işlemcinin daha eklediğini de müjdeledi.

Söz konusu bu işlemcilerin, 9. nesil Core i3‘den Core i9‘a kadar kapsadığını da belirten Intel, ayrıca yeni işlemcilerin önümüzdeki ay piyasada olacağını da belirtti.

Intel’den dizüstü bilgisayarlar için güçlü işlemci!

Tabiri caizse CES 2019 etkinliğinde bomba üzerine bomba patlatan yonga devi ayrıca, 9. nesil dizüstü bilgisayarlar için özel olarak geliştirilen 9. nesil H serisinin de 2019′un ikince çeyreğinde piyasa sunulacağını da açıkladı.

Henüz söz konusu bu işlemciler hakkında resmi bir açıklamada bulmayan Intel, H işlemcilerin 9. nesil masaüstü işlemciler ile oldukça benzerlik göstereceğini de özellikle vurguladı.

MacBook Air katili Huawei MateBook 13 tanıtıldı!

Peki, Intel’in 10 nm Ice Lake işlemcileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

The post Intel 10nm Ice Lake işlemciler sonunda geliyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Intel 10nm Ice Lake işlemciler sonunda geliyor!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »