Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

İnterneti 'havaya uçurmak' isteyen adama hapis şoku

Bir önceki duruşmasında mahkemeye “kesinlikle aptal olmadığını” söyleyen Teksaslı Seth Aaron Pendley, interneti “havaya uçurmak” için bir terör saldırısı planlamaktan hapis cezası ile karşı karşıya kaldı.

Mahkeme belgelerine göre 28 yaşındaki Pendley, Teksas’taki gizli bir ajandan patlayıcı olduğunu düşündüğü maddeler satın aldı. Fakat Perşembe günü FBI tarafından gözaltına alındı. Mahkemeden çıkan sonuç, Pendley’in teknoloji devlerinin veri merkezlerini hedef aldığını gösterdi.

FBI, Counter-Strike için soruşturma başlattı

Seth Aaron Pendley internetin yüzde 70’ini yok etmek istedi

Yetkililere göre Pendley, Ashburn – Virginia’daki bir Amazon Web Services (AWS) veri merkezini gözüne kestirdi. Güçlü bir plastik patlayıcı olarak bilinen C-4 ile verileri havaya uçurmak isteyen Pendley, internetin yaklaşık yüzde 70’ini yok etmek istedi. Zira hedef aldığı Ashburn bölgesi 100’ün üzerinde veri merkezine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca çok fazla bulut servisi yine bu bölgede saklanıyor.

AWS
Saldırgan, Amazon Web Services’i patlatmayı planladı.

Seth Aaron Pendley yaptığı açıklamalara göre bu eylemi “oligarşiyi” yok etmek için planladı. Bu terör saldırısı ile derin devleti kızdırmayı amaçladığını söyledi. Aptal bir intihar bombacısı olmadığını dile getiren Pendley, yurtsever olduğunu ve tüm bunları ABD halkı için gerçekleştirdiğini ifade etti.

Pendley dünya çapındaki internet ağını sonlandırmak ve böylece kötü güçleri kızdırmak için gerçekleştirdiği başarısız planı nedeniyle bir binayı patlatıcı ile kötü niyetle yok etmeye teşebbüsten mahkeme karşısına çıktı. Henüz devam eden davada Seth Aaron Pendley suçlu bulunduğu takdirde 20 yıl hapis cezası alacak.

Pendley, 6 Ocak Kongre Binası baskını da yer aldı

Donald Trump destekçisi olduğunu gizlemeyen Seth Aaron Pendley, 6 Ocak Kongre Binası ayaklanması esnasında Washington DC‘de bulunuyordu. Pendley beş kişinin ölümüne neden olan bu eylemde yer aldığı sosyal medya üzerinden yazdı.

6 Ocak olayları
6 Ocak ABD Kongre Binası baskını

Genellikle sağ kesimin içinde bulunduğu MyMilitia isimli sosyal medya platformundan eylemlerde yer aldığını dile getiren Pendley, beş kişinin hayatını kaybettiği olayda ayaklanmanın yeterince ileri gitmediğini ima etti. Ayaklanmayı ise yalnızca bir vatanseverlik olarak nitelendirildi.

The post İnterneti ‘havaya uçurmak’ isteyen adama hapis şoku appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
İnterneti 'havaya uçurmak' isteyen adama hapis şoku

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »