Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

iPhone 7 ve iPhone 8 satışları yasaklandı!

Apple ve Qualcomm arasında devam eden patent davası her geçen gün daha da derinleşiyor. Hatırlarsanız daha önceden Almanya‘da alınan karar ile birlikte iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinin yasaklanması ile ilgili ön mahkemece bir karar alınmıştı.

iOS 13 test edilmeye başlandı! iOS 13 nasıl olacak?

Şimdi ise, söz konusu bu dava sonuçlandı. Bu gelişmeye paralel olarak, iPhone 7 ve iPhone 8 satışları Almanya genelinde yasaklandı. İşte detaylar!

Almanya, iPhone 7 ve iPhone 8 satışları yasakladı!

Apple ve Qualcomm arasındaki dava her geçen gün büyüyerek devam ediyor. Bugünkü gelişmeye göre, Almanya’da yer alan mahkemece alınan karar doğrultusunda söz konusu yasağın yürürlüğe girebilmesi için Qualcomm‘un 1.5 milyar dolar kefalet bonosu ödemesi gerektiği belirtildi.

Alınan bu karar ile birlikte, 1.5 milyar dolarılık güvenlik bonosuna imza atan Qualcomm böylece, Almanya genelinde iPhone 7 ve iPhone 8 satışlarını yasaklattı.

Almanya iPhone 7 ve iPhone 8

Bilindiği üzere iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde kullanılan Intel çiplerindeki bir teknolojinin Qualcomm‘a ait olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun haricinde ise Apple’ın tedarikçilerinden olan Qorvo’da Qualcomm‘un patentlerini ihlal ettiği de gözler önüne serilmişti. Daha önceden de benzer davalarla sık sık gündeme gelen ikili son yaşanılan gelişmeyle birlikte, arasındaki davaya daha da derinleştirmiş oldu.

Tim Cook’tan çok konuşulacak iPhone itirafı!

İkili arasında daha önceden neler yaşanmıştı?

Hatırlayacağınız üzere Çin’de yer alan bir ön mahkemece alınan karar ile birlikte Apple’ın Qualcomm’a karşı haksız olduğu kararı verilmişti. Çin mahkemesi tarafından verilen karar doğrultusunda Çin’de, iPhone XiPhone 88 Plus ve 6s’e kadar olan iPhone modellerinin satışları tamamen yasaklayabileceği öne sürülmüştü.

iPhone 7 ve iPhone 8

Çin gibi önemli bir pazarı kaybetmemek adına Apple’dan önemli bir hamle geldi. iPhone modellerinin Çin’de yasaklanma riskine karşı AppleiOS için ufak bir güncelleme yayınlanmıştı.

Yayınlanan güncelleme ile beraber teknoloji devi, fotoğrafların yeniden boyutlandırılması ve dokunmatik ekranda uygulamaların yönlendirilmesi özellikleri üzerinde ufakta olsa önemli bir düzenlemeye gitmişti.

The post iPhone 7 ve iPhone 8 satışları yasaklandı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
iPhone 7 ve iPhone 8 satışları yasaklandı!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »