Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

iPhone satışları onlarca şirketi zor durumda bıraktı!

Yeni iPhone modellerinin beklenilen ilgiyi görmediğine ve Apple’ın üretimi azaltacağına dair onlarca farklı rapor ortaya çıktı. Bazı analistler bu iddiaların asılsız olduğunu, bazıları ise gerçekten beklenilen ilginin olmadığını savundu.

Ancak, Apple’ın 20 yıl sonra ilk defa satış tahminlerini düşürmesi iddiaları kesin bir şekilde doğruladı. Tim Cook daha önce 90 milyar dolar civarında açıklanan 2018 yılı son çeyrek gelir beklentisini, 84 milyar dolar olarak güncelledi.

Apple akıllı saat pazarında hakimiyetini kaybedebilir!

iPhone satışları parça tedarikçilerini zor durumda bıraktı!

Tek gerekçe yeni iPhone’lar değil. Amerika ve Çin arasında yaşanan gerginlikte Apple’ın satışlarını ciddi şekilde etkiliyor. Bu durumdan en çok etkilenen kısım ise, Apple’a iPhone modelleri için parça tedariği sağlayan Çinli şirketler.

Foxconn gibi devleri göz ardı ettiğimizde, bu şirketlerin büyük bir kısmı neredeyse Apple‘a bağımlı. Apple tarafında yaşanan düşüş nedeniyle, bu şirketler gelirlerini artırmak için farklı alternatifler arıyorlar.

Tim Cook iPhone itirafı

Örneğin, bazı tedarikçiler Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlarda üretim tesisleri kurmayı düşünüyorlar. Bu sayede yerel rakiplerinin çoğalması nedeniyle Çin’de oluşan rekabetten kurtulmuş olacaklar.

Çin‘deki artan üretim ve işgücü maliyetlerinin yanı sıra artan toprak fiyatlarında yaşanan artıştan da kurtulmak isteyen parça tedarikçilerinin bir diğer düşüncesi, ABD‘ye tesis kurmak. Ancak, bu şu anda son çare olarak görülüyor.

Önümüzdeki dönemi değerlendirdiğimizde, 5G özellikle bir iPhone serisinin 2020 yılına kadar geleceği düşünülmüyor. Bu nedenle parça tedarikçileri çok daha fazla belirsizlik ile karşı karşıya.

The post iPhone satışları onlarca şirketi zor durumda bıraktı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
iPhone satışları onlarca şirketi zor durumda bıraktı!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »