Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

İşte karşınızda uçan taksi Bell Nexus!

Las Vegas‘ta düzenlenen CES 2019 birbirinden ilginç teknolojilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bugünkü etkinlikte ise gelecek zamanda faaliyete geçecek olan uçan taksi Bell Nexus tanıtıldı.

CES 2019

İşte karşınızda uçan taksi Bell Nexus!

Dünyanın önde gelen ticari ve askeri helikopter üreticilerinden biri olan Bell, CES 2019 uçan taksi Bell Nexus konspeti ile karşımıza çıktı. Yakın gelecekte faaliyete geçeceği belirtilen uçan taksi projesi ile birlikte bambaşka bir devri başlatacak olan Bell oldukça iddialı geliyor.

Hyundai’den yürüyen otomobil Elevate! (Video)

CES 2019’da paylaşılan detaylara göre söz konusu uçan taksinin yukarıdaki fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere altı adet pervaneli motora ev sahipliği yapıyor.

Uçan taksi Bell Nexus CES 2019

Şimdilik konsept fotoğrafları paylaşılan Bell Nexus’un CES 2020 etkinliğinde prototip olarak karşımıza çıkması bekleniyor.

Tüm bunların haricinde paylaşılan detaylara göre, söz konusu uçan taksi dikey bir şekilde iniş ve kalkış yapabiliyor. Bunun haricinde Safran Helicopter Engines tarafından geliştirilen sisteme de ev sahipliği yapan uçan taksinin 2023 yılına kadar faaliyete geçirileceği de ön görülüyor.

220 Bin TL’lik Novus elektrikli motosiklet tanıtıldı!

CES 2019 etkinliğinde Bell Nexus‘un henüz geliştirilme aşamasında olduğu için söz konusu uçan araç hakkında detaylı bilgiler paylaşılmadı.

Bell Nexus’un gerçeğe dönüşmesinde hiç bir engel yok!

Ancak, şirket yetkilileri tarafından paylaşılan detayları göz önünde bulundurduğumuz da ise, uçan taksi projesinin gerçeğe dönüşmesinde önünde hiçbir engel olmadığını da özellikle belirtelim. Yani, yakın gelecekte uçan taksilerle yolculuk etmeye başlayabiliriz.

Uçan taksi Bell Nexus CES 2019

Bell CEO’su Mitch Snyder tarafından aktarılan bilgiler doğrultusunda söz konusu Bell Nexus’da ayrıca Safran Helicopter Engines tarafından geliştirilen sistem sayesinde, uzun mesafeli yolculuklarda yapılacağını da müjdeledi.

Bununla birlikte beş kişilik yolcu kapasitesine sahip olan Bell Nexus’da ayrıca Uber’in hava taksi sistemine de yer verileceğini de özellikle belirtti. Uber’in hava taksi sistemi ile birlikte söz konusu uçan taksi Bell Nexus çağrılabilecek.

Merakla beklenen 2020 Mercedes-Benz CLA tanıtıldı!

Uber Air hizmeti 2023 yılında başlıyor!

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl ağustos ayında Uber tarafından yapılan açıklama ile birlikte, Uber Air hizmetinin 2023 yılına kadar ticari faaliyete başlayacağını ve söz konusu hizmetin ilk etapta Hindistan ve ABD dahil olmak üzere 5 farklı ülkede faaliyete geçirileceğini de açıklamıştı.

Samsung CES 2019’da neler tanıttı? (VİDEO)

Peki, siz uçan taksiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.

The post İşte karşınızda uçan taksi Bell Nexus! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
İşte karşınızda uçan taksi Bell Nexus!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »