Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Kia'dan yolcuyla empati kuran sürücüsüz otomobil!

Hyundai markası altında önemli geliştirmelere imza atan Kia, şimdi de CES 2019 için otonom araç şovu yapmaya hazırlanıyor. Ancak bu sürücüsüz otomobil diğerlerinden çok farklı.

Otonom otomobil henüz tam olarak hayata geçmiş bir teknoloji değil. Her ne kadar Tesla elektrikli otomobilleri başarılı bir otonom sürüş deneyimi sunsa da, toplu taşıma araçlarında henüz bu teknoloji kullanılmış değil.

Kia sürücüsüz otomobil yolcuyla nasıl empati kuracak?

Kia tarafından CES 2019‘da tanıtılacak olan aracı otomobilden çok sürücüsüz taksi olarak adlandırmak daha doğru gibi.

Kia mühendisleri tarafından geliştirilen yapay zeka tabanlı R.E.A.D sistemi, yolcuların yüz ifadeleri, kalp atışı gibi duyuları üzerinden kabin içini kişiselleştirebiliyor.

Bu kişiselleştrime, yolcunun duygusal durumuna uygun titreşimde yapılan masaj, çalınan müzik ve ortam ışığının da bu duygu durumuna göre değişiklik gösteriyor.

McLaren

Paylaşılan renderlara bakılırsa araç tek ve ya iki kişilik gibi görünüyor. Kia yetkilileri ise CES  2019 için tek, iki kişilik ve dört kişilik kabinleri olan üç ayrı model tanıtacaklarını açıkladı.

kia, sürücüsüz otomobil, CES 2019

Şirket tüm bunları yolcuların göz ve parmak hareketlerini izlemek için kullandığı bir 3D kamera ile sağlıyor. Ayrıca sürücüsüz otomobil yolcuların fiziksel düğmeler kullanmadan aydınlatma, iklimlendirme ve eğlence sistemleri gibi araç içi özellikleri yönetmelerini sağlayan V-Touch jest kontrol teknolojisine de sahip olacak.

Araç tasarım olarak Tron filmden hatırladığımız parlak neon çizgilere sahip. Fütüristik bir görünüme sahip olan SEED Car, sürücüsüz otomobil deneyimini farklı bir boyuta taşıyacağa benziyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Kia SEED Car, yolcuyla empati kuran özellikleriyle gerçekten de sürücüsüz otomobil dünyasında fark yaratabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

The post Kia’dan yolcuyla empati kuran sürücüsüz otomobil! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Kia'dan yolcuyla empati kuran sürücüsüz otomobil!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »