Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Mars'a gidecek SpaceX Starship prototipi görüntülendi

SpaceX’in Mars’a yapacağı yolculuklarında kullanmayı hedeflediği özel roketin ilk prototipi görüntülendi. İşte Mars’a gidecek olan devasa SpaceX Starship prototipi!

Elon Musk Starship’in ilk görüntüsünü yayınladı!

İlk SpaceX Starship prototipi görüntülendi!

Günümüzün en çok konuşulan isimlerinden olan Elon Musk özellikle Mars’a yapmayı planladığı yolculuklarıyla ilgili dikkat çekiyor. Bu konuda SpaceX önemli adımlar atarken daha önceleri BFR olarak bildiğimiz Starship isimli roket üzerindeki çalışmalarda son hız devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde merakla beklenen roketin neye benzeyeceğine dair bir görsel paylaşan Elon Musk, ilk prototipin neye benzeyeceğini göstermişti. Bu defa ise prototipin direk kendisi görüntülendi.

Texas Boca Chica’da görüntülenen Mars’a yollanacak roketin ilk prototip, gerçeğinden biraz daha kısa olacak. 30 metrelik aynı çapın ise aynı olması bekleniyor. Şimdiye kadar üretilen uzay araçlarından çok daha farklı gözüken Starship aynı zamanda şimdiye kadar üretilen uzay araçlarından çok daha güçlü olacak.

Bu yıl içerisinde SpaceX’in bazı deneme fırlatmaları yapması bekleniyor. Elon Musk ayrıca Starship’in kullanıma hazır hale geldiğinde cam ve benzerlerinin bulunacağını da belirtti. Uzay aracının 2020 yılında gerçek halini alması bekleniyor.

The post Mars’a gidecek SpaceX Starship prototipi görüntülendi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Mars'a gidecek SpaceX Starship prototipi görüntülendi

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »