Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Merakla beklenen 2020 Mercedes-Benz CLA tanıtıldı!

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) son hız devam ediyor. Bugünkü etkinlikte ise bir süredir gündemde olan ve merakla beklenen 2020 Mercedes-Benz CLA modeli sonunda tanıtıldı. İşte, 2020 Mercedes-Benz CLA özellikleri ve fiyatı!

CES 2019

2020 Mercedes-Benz CLA özellikleri ve fiyatı!

Mercedes-Benz’in sevilen serilerinden olan CLA, ikinci nesil otomobilleri ile birlikte Las Vegas‘ta düzenlenen CES 2019‘da boy gösterdi. Dikkat çeken tasarıma ve teknik özelliklere ev sahipliği yapan 2020 Mercedes-Benz CLA oldukça iddialı geliyor.

Hyundai’den yürüyen otomobil Elevate! (Video)

Modern ve şık tasarımıyla görenleri kendine hayran bıraktıran ikinci nesil CLA’nın bir önceki nesil CLA modellerinin boyutuna kıyasla biraz daha büyük olduğunu belirtelim.

2020 Mercedes-Benz CLA özellikleri ve fiyatı

Bir önceki model göre 48 mm kadar uzayan yeni modelin genişliği ise 53 mm artırılarak 1830 mm’ye çıkartıldığı görülüyor. Aracın yüksekliğini de 2 mm arttıran Mercedesnin yeni aracı tasarım konusunda da oldukça ön plana çıkıyor.

Tüm bunları geride bırakarak, CES 2019 etkinliğine damgasını vuran ikinci nesil CLA‘ya güç veren motorun özelliklerine yakından bakalım.

2020 Mercedes-Benz CLA motor özellikleri

Asi duruşuyla birçok sürücünün şimdiden beğenisini kazanan yeni nesil CLA, birçok anlamda modernleştiğini de belirtmekte yarar var.

Her bakımdan sürücüsüne bambaşka bir deneyim yaşatmayı hedefleyen Mercedes, 2020 model CLA modelinde, 221 beygir gücünde çalışan ve dört silindirli 2.0 litrelik benzinli bir motora yer veriyor.

Ayrıca, Mercedes yetkililerinin açıklamış olduğu bilgilere göre, 2020 model araçta CLA 250‘den aşina olduğumuz yedi ileri otomatik şanzıman da bizleri karşılıyor.

2020 Mercedes-Benz CLA özellikleri ve fiyatı

Mercedes’e özel sürüş teknolojilerini de ev sahipliği yapan yeni nesil otomobilin sürüş teknolojileriyle de ön plana çıktığını da özellikle belirtelim. Üst sınıf S-Serisi Mercedes modellerinde olduğu gibi, otomobilin yarış özerk sürüş teknoloji ile kontrol edilebildiğini de özellikle belirtelim.

Daha önceden de üst sınıf Mercedes modellerinden aşina olduğumuz bu teknoloji sayesinde Mercedes aracın kendi kendine hızlanmasına ve frenlemesine olanak sağlıyor.

Bunun haricinde aracın şeritten çıkmamasını sağlayan güvenlik teknolojileri de yeni CLA ile birlikte sürücülere sunulacak olan paketlerin arasında yerini alıyor.

2020 Mercedes-Benz CLA etkileyici iç yaşam kısmıyla görenleri büyülüyor!

İç yaşam kısmında da sürücüleri kendine hayran bıraktıran otomotiv devi, ikinci nesil CLA modellerinde en son araç içi teknolojilerine de yer veriyor. İç mekanda A-Serisi ile benzer bir tasarım anlayışına sahip olan ikinci nesil CLA, iç yaşam kısmıyla da ön plana çıkmayı başarıyor.

2020 Mercedes-Benz CLA özellikleri ve fiyatı

CES 2019 etkinliğine MBUX teknolojisiyle de tüm dikkatleri üzerine toplayan otomotiv devi, söz konusu bu bilgi eğlence sistemini daha da üst seviyeye taşımış olduğunu görmekteyiz.

Böylece, sürücüler tarafından daha fazla komutu algılayabilecek olan yeni nesil CLA, birçok soruyu da rahatlıkla yanıtlayabilecek.

2020 Mercedes-Benz CLA özellikleri ve fiyatı

Ayrıca el hareketlerini de algılayabilecek olan yenilenen MBUX bilgi eğlence sistemiyle Mercedes sürücülere bambaşka bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Bunun haricinde ise, MBUX bilgi eğlence sistemi ile ön plana çıkan yeni CLA’da  7 inçlik iki ekran yer alıyor. Bu ekranları dilerseniz 10.25 inç olarak satın alabiliyorsunuz.

2020 Mercedes-Benz CLA özellikleri ve fiyatı

2020 Mercedes CLA fiyatı ve çıkış tarihi

Söz konusu aracın 2019 Mayıs‘ta piyasaya sürüleceği belirtilen aracın fiyatı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak şirkete yakın kaynaklarca aktarılan bilgiler doğrultusunda, yeni nesil CLA’nın 29.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacağı tahmin ediliyor.

The post Merakla beklenen 2020 Mercedes-Benz CLA tanıtıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Merakla beklenen 2020 Mercedes-Benz CLA tanıtıldı!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »