Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Microsoft katlanabilir akıllı telefon için gün sayıyor!

Microsoft uzun yıllardır Surface akıllı telefon haberleriyle sürekli gündeme geliyor. Son olarak 2018 yılının ikinci yarısında ortaya çıkan Andromeda kod adlı, katlanabilir akıllı telefon haberleri bu iddiaları ayyuka çıkardı.

Yine Aralık ayında ortaya çıkan Microsoft patent başvurusu, Andromeda kod adlı Surface akıllı telefon haberlerini yeniden gündeme getirdi.

Yeni ortaya çıkan bir patent başvurusu ise teknoloji devinin akıllı telefon çerçevesini inceltmenin peşinde olduğunu gösteriyor.

Microsoft yeni patenti katlanabilir akıllı telefon için mi aldı?

Aslında patentte  “televizyon, bilgisayar monitörü, dizüstü bilgisayar veya mobil bilgisayar, tablet bilgisayar, el bilgisayarı, cep telefonu veya akıllı telefon gibi iletişim cihazı veya ekrana sahip diğer herhangi bir elektronik cihaz” şeklinde bir tanımlama yapılmış. Yani patent ekranı olan bir çok cihazı kapsıyor.

Buna karşın, bu patentin menteşeli olarak piyasaya sürülmesi beklenen Andoromeda‘da ilk olarak kullanılması bekleniyor. Peki ama bu patent tam olarak ne anlama geliyor?

cihaz

Birçok telefon üreticisi ekran çerçevesini inceltmenin yollarını arıyor. Patentten tam olarak anlaşılmasa da teknoloji devi bu inceltme için bir teknik geliştirmişe benziyor.

microsoft, katlanabilir akıllı telefon, surface akıllı telefon

Bu teknik sayesinde ince çerçeveli ve katlanabilir akıllı telefon Andromeda ile bu sene içinde karşılaşmamız olası. Şirketten yapılan son açıklamalarda bu yöndeydi. Ancak işin içinde Microsoft ve Surface akıllı telefon olunca bu konuda garanti vermek pek mümkün değil.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Microsoft bu sefer Surface, katlanabilir akıllı telefon hayalini gerçekleştirebilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post Microsoft katlanabilir akıllı telefon için gün sayıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Microsoft katlanabilir akıllı telefon için gün sayıyor!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »