Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

NASA, Mars helikopteri Ingenuity'nin uçuşunu erteledi

NASA, Mars helikopteri Ingenuity‘nin uçuşunu 14 Nisan‘a erteledi. Aracın uçuş öncesi testinde ortaya çıkan bir hatadan dolayı uçuşu ertelendi. Ingenuity 14 Nisan’a kadar Mars’ın yüzeyinde bir sonraki test için bekleyecek. Helikopterin pervaneleri dakikada 2.400 devir ile dönerken rastlanan hata bir komuttan kaynaklı olabilir.

Ingenuity Mars’a indi: Tarihi uçuşa artık hazır

Mühendisler Ingenuity’den gelen verileri hala inceliyorlar

Mühendisler test sırasında elde ettikleri verileri hala inceliyorlar. NASA yetkililerinin 10 Nisan‘da yaptığı bir açıklamada, “Cuma günü rotorların yüksek hızda dönme testi sırasında, testi kontrol eden komut dizisinde gerçekleşen bir aksaklık yüzünden sona erdi. Komut dizisindeki bu hata, uçuş bilgisayarını ‘uçuş öncesi‘ modundan ‘uçuş‘ moduna geçirmeye çalışırken ortaya çıktı. Helikopter hasar almadan tüm verileri Dünya’ya iletti” dedi.

Mühendisler, helikopteri ilk konumlandırdığında küçük bir test gerçekleştirdi. Bu test ile pervaneler dakikada 50 devir ile döndürüldü. 9 Nisan‘da gerçekleşen testte pervaneler tam hızda döndürüldü ve komut dizisinde meydana gelen bir hatadan dolayı test tamamlanmadan iptal edildi. Bir sonraki testte her şey yolunda giderse Ingenuity uçuşunu gerçekleştirebilir.

The post NASA, Mars helikopteri Ingenuity’nin uçuşunu erteledi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
NASA, Mars helikopteri Ingenuity'nin uçuşunu erteledi

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »