Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi!

Geçtiğimiz yıllarda mahkemelik olan iki teknoloji devi Apple ve Qualcomm arasındaki rekabet devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göreyse Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi ve modem satmadı.

Qualcomm Apple arasındaki gerginlik büyüyor!

Apple ile Qualcomm arasındaki yaklaşık iki yıldır süren gerilim tırmanarak devam ediyor. 2017 yılının sonlarına doğru Apple’in Qualcomm’un rekabete aykırı davrandığını iddia ederek 1 milyar dolarlık tazminat davası açmasıyla başlayan gerilim, ardından Apple’ın Qualcomm’un patentlerini izinsiz kullanması ve Intel’e çalarak sattığını iddia etmesiyle daha yükselmişti.

İki yıldır tarafların sürekli birbirlerini suçlamalarıyla devam eden bu gerginlik sonucunda Qualcomm Çin ve Almanya’da bazı iPhone modellerinin satışını bile yasaklamıştı. Son olarak ortaya çıkan bilgiler ise oldukça ilginç.

Apple’ın operasyon şefi Jeff Williams verdiği bir ifadede iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modelleri için Qualcomm’dan modem talep ettiklerini ancak Qualcomm’un buna sıcak bakmadığı ve çalışmak istemediğini söyledi.

Söz konusu modellerde sadece Intel modem kullanan Apple, görünen o ki Qualcomm modemleri de kullanmak istemiş. Ancak yaşanılan patent kavgası nedeniyle Qualcomm ilk defa bir tedarik talebini reddetmiş.

Son olarak iPhone 7 serisinde Qualcomm modemleri kullanan Apple, iPhone 8 ve sonrasında bir daha Qualcomm’dan modem alamadı.

The post Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »