Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Qualcomm, Snapdragon 8cx ile PC'leri uçuracak!

QualcommSnapdragon 8cx işlemci platformunu tanıttı. Yeni işlemciler, yeni ve daha güçlü işlemci çekirdeğinin yanında, en hızlı grafik işlemciye de sahip. Bilgisayarlar üzerinde kullanılması için tasarlanan bu 7 nm‘lik işlemcinin, 2019 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Qualcomm, 5G hakkında soruları ortadan kaldıracak!

Snapdragon 8cx ile mobil cihazlarda, masaüstü performansı!

Qualcomm’un teknoloji zirvesinde tanıtımı yapılan ürün hakkında, şirketin yetkilileri de bazı açıklamalarda bulundu. 8cx modeli, şimdiye kadar üretilmiş en hızlı Snapdragon ürünü. İnce ve fansız olarak tasarlanan taşınabilir cihazlarda, uzun günler batarya ömrü sunabiliyor. Ancak bunu yaparken, normal bilgisayarlarda bulunan performansı da sunabileceği eklenen arasında.

snapdragon 8cx

Snapdragon 8cx, sekiz çekirdekli Kryo 495 işlemciyi, Adreno 680 GPU ile birleştiriyor. Adreno 680, Snapdragon 350’de bulunan GPU’lara göre 3,5 kat daha hızlı. Ayrıca yüzde 65 daha verimli olduğu da ifade ediliyor.

Performansı bir kenara bırakmak gerekirse, 8cx çok hızlı şarj olacağını da eklemek gerekiyor. Qualcomm Quick Charge 4+ sayesinde bu işlemciyi kullanan cihazlar kısa süre içinde şarj olabiliyorlar. Uzun batarya ömrü iddiasında bulunan işlemci için kısa sürede batarya dolumu desteği de, gayet etkileyici gözüküyor.

Bu işlemci platformu Bluetooth 5‘e sahip olmakla birlikte, 2 Gbps‘e kadar indirme ve 316 Mbps‘e kadar yükleme hızlarını destekliyor. 802.11ac ile 802.11ad gibi, yeni kablosuz standartları da destekleniyor. 8cx’ler şu an cihaz üreticilerine gönderiliyor. Yapılan tahminlere göre 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, yeni ultrabook modellerinde kullanılmaya başlanacak.

The post Qualcomm, Snapdragon 8cx ile PC’leri uçuracak! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Qualcomm, Snapdragon 8cx ile PC'leri uçuracak!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »