Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

B!og

Yeni Hakan: Muhafız fragmanı yayınlandı!

Netflix’in merakla beklenen ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız fragmanı ile karşımızda. The Protector adıyla tüm dünyada yayınlanacak olan dizi bakalım beklentileri karşılayabilecek mi? İşte The Protector fragmanı!

İlk uzun Hakan: Muhafız fragmanı yayınlandı!

Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı The Protector, Ekim ayının başında ilk tanıtım videosu ile karşımıza çıkmıştı.

Bu defa ise Netflix’in sosyal medya hesaplarından “Bir şehir, bir kahraman. Ölümsüz bir düşman ve onlarca sadık olan.” ifadelerine yer verilen gönderide, diziye ait ilk uzun fragmanı da izleyebiliyoruz.

2 dakika uzunluğundaki bu fragman ile diziye kısa bir önizleme yapmış oluyoruz. Hakan ismindeki Türk bir süper kahramanın yer aldığı dizide, İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlerle mücadelesini izleyeceğiz.

Böylece başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Okan Yalabık ve Hazar Ergüçlü’nün yer aldığı Hakan: Muhafız’ın özel efektlerini ise dünyaca ünlü şirket Gradient Effects üstleniyor. Netflix adına O3 Medya’nın yapımcılığını üstlendiği dizi, 14 Aralık tarihinde ilk bölümüyle bekleyenlerinin karşına çıkacak.

The post Yeni Hakan: Muhafız fragmanı yayınlandı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Yeni Hakan: Muhafız fragmanı yayınlandı!

Çin'de telefon pazarı yüzde 15 küçüldü!

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) akıllı telefon pazarıyla da ilgilenen bir kurum. MIIT geçtiğimiz günlerde telefon pazarıyla ilgili yeni bir istatistik yayınladı. Ocak ve Ekim 2018 tarihleri arasını kapsayan verilere baktığımız zaman, Çin’de telefon pazarının çok iyi zamanlar geçirmediğini anlıyoruz.

iPhone X iOS 12.1 güncellemesi ardından patladı!

Çin pazarında satışlar 60 milyon birim azaldı!

Yayınlanan verilere göre bu senenin ilk on ayında, Çin’de 343 milyon telefon satılmış. Bu miktar bizim gibi pazarlar için fazla gözükebilir. Ancak bu satış rakamları, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 15 daha düşük. Bu telefonlardan 308 milyonu, Çin’in yerli markalarından oluşuyor. Bu da yabancı markaların pazar paylarının yalnızca yüzde 10,2 olduğunu gösteriyor.

çin

Bahsettiğimiz sayılar, yalnızca akıllı telefon pazarını kapsamıyor. Her türlü cep telefonu – 3G bağlantısı olmayanlar da dahil – bu sayıların içerisinde. Ancak, satışı yapılan her 100 telefonun, neredeyse 95’i 4G bağlantısını destekleyen telefonlardan oluşuyor.

MIIT, ayrıca bu sene satışa sunulan modeller hakkında da bir istatistik yayınladı. Markalar Ekim ayında, geçen sene Ekim ayına göre yüzde 25 düşüşle 48 yeni model yayınladı. İlginç bir şekilde, bu modellerin üçte biri ev içi ihtiyaçlar için. 2018 başından bu yana satışa sunulan cihazların toplam sayısı ise 683. Ayrıca belirtmek lazım ki, 683 yeni modelin 520‘si 4G destekli.

The post Çin’de telefon pazarı yüzde 15 küçüldü! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Çin'de telefon pazarı yüzde 15 küçüldü!

iPhone X iOS 12.1 güncellemesi ardından patladı!

Amerika‘da bir iPhone X kullanıcısının, iOS 12.1 güncellemesi yüklemesinin ardından telefonu patladı. Apple konuyla ilgili olarak araştırma başlattı.

Apple Watch’lara FaceTime desteği gelebilir!

iPhone X iOS 12.1 güncellemesi ile patladı!

Washington‘da gerçekleşen olay Rahel Mohamad isimli kişinin başına geldi. Mohamad’ın anlattıklarına göre bu yıl ocak ayında aldığı 10 aylık telefonu normal şekilde kullanıyordu. Şarjını doldurduktan sonra iOS 12.1 güncellemesi yaptı ve sonrasında telefondan siyah dumanlar çıkmaya başladı ve patladı.

Bunların dışında Mohamad, orijinal iPhone X şarjı kullandığını ve telefon patladığı sırada şarja takılı olmadığını belirtti. Telefondan dumanlar çıkmasından önce telefonu eline aldığını, çok sıcak olduğunu ve bu nedenle hemen bıraktığını da dile getirdi.

Apple Destek resmi Twitter hesabından, böyle bir durumun daha önce meydana gelmediğini, konuyu araştıracaklarını ve Mohamad’ın kedilerine mesaj atmasını istediklerini açıkladı.

iphone x ios 12.1 güncelleme

Bugüne kadar daha önce karşılaşılmayan sorun diğer iPhone sahiplerini de endişeye sokmaya başladı.

The post iPhone X iOS 12.1 güncellemesi ardından patladı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
iPhone X iOS 12.1 güncellemesi ardından patladı!

Windows 10 Ekim güncellemesi yeniden yayınlandı!

Bir takım can sıkıcı hatalardan sonra yayınlanması durdurulan, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi sonunda yeniden yayınlandı. Yayınlanan güncelleme ile birlikte, can sıkan hataların tamamının ortadan kaldırıldığı müjdelendi!

iPhone’daki fotoğraflar Windows’a nasıl aktarılır?

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi yeniden yayınlandı!

Bilindiği üzere yeni Windows 10 güncellemesini yükleyen kullanıcılar, önemli dosyalarının silindiğini belirtmişlerdi. Birçok kullanıcıdan gelen şikayet üzerine Microsoft söz konusu güncellemeyi durdurarak, hataları düzenledi ve bugün Ekim 2018 güncellemesini yeniden yayınladı.

Yeni güncelleme gelmediyse endişeye kapılmayın. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, güncellemeyi manuel olarak kontrol etmemizi belirtiyor. Eğer manuel olarak kontrol ettiğiniz halde bir güncelleme ile karşılaşmadıysanız, cihazınızda bir uyumsuzluk sorunu olabilir. Bu sorun için kullanıcıların biraz daha beklemesi gerektiğini de özellikle belirtiyor. Peki, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi hangi özellikleri beraberinde getirmişti? Hızlıca hatırlatalım!

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi ile gelen yenilikler!

700 milyondan fazla cihazda çalışan popüler işletim sistemi için Ekim 2018güncellemesi yayınlandı. Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi ile birlikte birçok yenilikte yeniden kullanıcılara sunuldu.

Yeni yayımlanan güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulan yeniliklerin arasında en dikkat çekeni ise, Your Phone uygulaması oldu.Windows Phone ile hüsrana uğrayan firma, şimdilik yeni bir mobil işletim sistemi yerine hali hazırda bulunan mobil işletim sistemleri için yatırım yapmaya başladı.

Geçen aylarda tanıtılmış ve kullanıma açılmış olan Your Phone uygulaması, yeni güncelleme ile çok kullanışlı özellikler geliyor. Your Phone özelliği sayesinde Android kullanıcıları akıllı telefonlarını doğrudan bilgisayarlarına yansıtabilecekler.

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi

Ayrıca Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan Your Phone uygulaması sayesinde, bilgisayarınız üzerinden telefonunuzdaki bildirimlerden tutun mesajlara kadar birçok şeye erişilebileceğinizi de belirtelim.

Bu da şu anlama geliyor ki, bilgisayarınız üzerinden telefonunuza gelen mesajları artık hiç bir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan cevaplayabileceksiniz.

Windows 10 için Karanlık Mod kullanıma sunuldu!

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi ile sunulan bir diğer dikkat çekilen özellik ise Karanlık Mod oldu. Kullanıcıların merakla beklediği bu özellik artık yeni güncellemeyle beraber kullanılabilir durumda.

Fakat bu özelliğin şimdilik Dosya Gezgini‘nde kullanılabileceğini de belirtmekte yarar var. Sonraki güncellemeler ile birlikte karanlık temanın kullanım alanının genişletilmesi de bekleniyor.

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi

Tüm bu yeniliklerin haricinde yeni bir ekran görüntüsü aracına da sahip olacak olan kullanıcıların Windows deneyimi yeni güncellemeyle beraber üst seviyelere çıkartılacak. Dikkat çeken performans iyileştirmeleriyle de ön plana çıkan güncelleme sayesinde, kullanıcıları oldukça akıcı bir Windows deneyimi bekliyor.

The post Windows 10 Ekim güncellemesi yeniden yayınlandı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Windows 10 Ekim güncellemesi yeniden yayınlandı!

Rusya sosyal medyasından beyin yakan fotoğraflar!

Sosyal medya üzerine yaptığımız paylaşımlara genelde dikkat ederiz. Burada paylaştığımız her şeyin internet üzerine bir yerlerde popüler olmasından hep çekiniriz. Biz de durum böyle olabilir ama Ruslar bizden biraz daha farklı düşünüyor. Sosyal medyayı daha önce hiç görmediğimiz şekilde kullanan Ruslar, yaptıkları paylaşımlarla bizi başka evrenlere götürüyorlar.

Alman Nica’nın inanılmaz cosplay’leri!

Rus cosplayer Anastasya’dan şahane çalışmalar!

En iyi Lara Croft cosplay çalışmaları

The post Rusya sosyal medyasından beyin yakan fotoğraflar! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Rusya sosyal medyasından beyin yakan fotoğraflar!

7 TL'lik Xiaomi telefonlar krize neden oldu!

Evet, başlıktan anlayacağınız üzere 7 TL‘lik Xiaomi telefonlar tabiri caizse küçük çaplı bir krize neden oldu. Peki, nasıl mı oldu? Hemen açıklayalım!

Xiaomi Mi 8 Pro Avrupa’ya ayak bastı!

7 TL‘lik Xiaomi telefonlar krize neden oldu!

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi bildiğiniz üzere global pazarda daha fazla yer edinmek amacıyla, İngiltere’ye resmi olarak giriş yaptı. Bunu oldukça çılgın bir kampanya ile kutlamak isteyen Xiaomi, Mi A2 ve Xiaomi Mi 8 Lite modellerini tam olarak 1 sterline yani yaklaşık olarak 7 TL’ye satışa sundu.

xiaomi telefonlar

Fakat söz konusu kampanyada önemli bir detayı es geçen Xiaomi, toplamda 1 sterline toplamda 10 adet telefon Mi 8 Lite ve Mi A2 modeli satacağını kullanıcılarına söylemeyi unutunca, olanlar oldu. Kampanya ile tüm akıllı telefon kullanıcıların dikkati çekmeyi başaran Xiaomi, ufak çaplı bir krize neden oldu diyebiliriz.

Xiaomi’nin çevrimiçi mağazasına adeta akın  binlerce kullanıcı  ”Stoklar Tükendi” tükendi seçeneği ile karşılaşınca,  ürünleri satın alamadı ve teknoloji devini adeta mesaj yağmuruna tuttu.

Sonrasında ise yaşanan kullanıcıların büyük bir tepkisi ile karşılaşan Xiaomi, İngiltere’deki resmi Twitter hesabı üzerinden bir özür mesajı yayınladı.

Yayınladığı özür mesajında kampanya dahilinde 10 adet telefon sattıklarını ve bu kişilerin rastgele seçildiği belirtiyor. Fakat Xiaomi İngiltere’deki kullanıcılarını çekiliş konusunda uyarmadığı da ortaya çıktı. Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşünceleriniz aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.

The post 7 TL’lik Xiaomi telefonlar krize neden oldu! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
7 TL'lik Xiaomi telefonlar krize neden oldu!

Notebook modellerinde indirim fırsatı!

40Özellikle oyuncu notebook‘u satın almak isteyenler için güzel bir haberimiz var. Dell’in yeni G3 serisi oyuncu bilgisayarlarında harika bir indirim fırsatı sizleri bekliyor. 8. Nesil Intel işlemciler ve GeForce 1050 ekran kartlarıyla dikkat çeken Dell G3 serisi indirimli fiyatlarıyla sizi bekliyor

kısayol önceki bölüm

Dell G3 notebook modellerinde indirim fırsatı!

Dell’in G3 serisi iki farklı modeliyle Hepsiburada üzerinden indirimli olarak satın alınabiliyor. Dell Gaming G315 ve Dell Gaming G317 modelleri yeni nesil işlemcileri ve güçlü donanımlarıyla piyasadaki tüm oyunlarda hatırı sayılır bir performans vaat ediyorlar.

İki modelde de Intel Core i7 8750H işlemci modeli bulunuyor. Bu işlemci 8 MB Cache önbellek ve 4.1 GHz saat hızına sahip. G315 8 GB RAM bellek kulanırken, G317 ise 16 GB RAM bellek kullanıyor. Ekran kartı noktasındaysa bir modelde GeForce GTX 1050 varken, G317’de GTX 1050Ti tercih edilmiş.

Hemen aşağıdaki görsele tıklayarak indirimlere ulaşabilir ve beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

The post Notebook modellerinde indirim fırsatı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Notebook modellerinde indirim fırsatı!

NVIDIA Quadro RTX 4000 duyuruldu!

NVIDIA Turing mimarili GPU serisindeki iş odaklı modellere yeni bir ekran kartı daha duyurdu. Yeni modelin ismi NVIDIA Quadro RTX 4000 olarak belirtildi. Quadro RTX serisinin dördüncü ve en uygun fiyatlı modeli olacak.

PUBG PS4 çıkış tarihi resmi olarak açıklandı!

Yeni NVIDIA Quadro RTX 4000 tanıtıldı!

Quatro RTX 4000 ile birlikte toplamda dört adet Quadro RTX modeli oldu. Şu an piyasada bulunan Quadro RTX kartların; RTX 8000, RTX 6000, RTX 5000 ve RTX 4000 olduğunu belirtelim. NVIDIA’nın NVIDIA’nın Autodesk University Konferansı‘nda tanıttığı bu yeni model Aralık ayında 900 dolardan satışa sunulacak.

Yeni NVIDIA Quadro RTX 4000 teknik özellikleri:

Çoğu ekran kartı modelinin aksine tek slotluk yer kaplayan kart, Turing TU106 işlemcisinden güç alıyor. Bunun yanında 2304 adet CUDA çekirdeğine, 288 Tensor ve 26 adet RT çekirdeğine sahip. Bu çekirdekler sayesinde de 43T RTX-OPS ve 6 Giga Ray işlem gücüne sahip.

160W TDP değerine sahip olan model, 7.1 TFLOPS‘luk FP32 performansına sahip. Çekirdek frekansı ise 1540 MHz olarak açıklandı. 8 GB GDDR6 belleklere sahip olduğunu ve bunlarında 6500 MHz frekansına sahip olduğunu belirtelim.

NVIDIA Quadro RTX 4000

RTX 2070‘te de aynı çip ve bellek bulunmasına rağmen, RTX 2070‘ten 500 MHz daha yavaş çalıştıklarını da belirtelim.

The post NVIDIA Quadro RTX 4000 duyuruldu! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
NVIDIA Quadro RTX 4000 duyuruldu!

Galaxy S8 için Android Pie ne zaman gelecek?

Galaxy S8 Plus ve S8 kullanıcılarının dört gözle beklediği Android Pie güncellemesi ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bugün yaşanılan gelişmeye göre, Samsung‘un Galaxy S8 modelleri için Android Pie güncellemesini ve One UI arayüzünü test ettiği ortaya çıktı!

Galaxy Note 8 için Android Pie ve One UI müjdesi!

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için Android Pie ne zaman gelecek?

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri için Android Pie  güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı hakkında karmaşa devam ediyorken, bugün önemli bir gelişme yaşandı.

Samsung Galaxy S10 modelinden bomba sızıntı!

Yaşanılan gelişme ile birlikte WiFi Alliance  üzerinden SM-G9500, SM-G9550 ve SM-N9500 model numaralı Galaxy S8, S8 Plus ve Galaxy Note 8 modellerinin Android Pie ile çalıştığını gözler önüne serildi.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Android Pie

Yeni güncelleme yeni yıldan hemen sonra yayınlanacak!

Wi-Fİ sertifikası da alan Samsung’un bir önceki nesil amiral gemileri için Android Pie güncellemesi için halen net bir tarih paylaşılmadı. Ancak, Samsung’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Android Pie güncellemesinin ve yeni arayüzün yeni yıldan hemen sonra yayınlanacağı müjdelendi.

Samsung’un yeni Android arayüzü One UI

Galaxy S8  One UI güncellemesini alacak mı?

Samsung’un geçtiğimiz günlerde San Francisco’da tanıtmış olduğu One UI yeni arayüzünün S8 ve Note 8 modellerine gelip gelmeyeceği tartışılırken, S8 kullanıcılarına müjdeli bir haber geldi.

Bugün paylaşılan raporda Samsung, S8 için Android 9.0 güncellemesini test ettiği yeniden ortaya çıktı.  Aktarılan bilgilere göre teknoloji devi son hız Android Pie için çalışmalarına devam ediyor.

Söz konusu bu durum hakkında yayınlanan rapora göre Samsung’un yeni Android sürümü ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan önemli bir özelliği de test ettiği ön görülüyor.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Android Pie

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz haber ile birlikte S8 ve Note 8 için yayınlanacak olan Android 9.0 güncellemesiyle birlikte, kullanıcılara yeni arayüz tasarımının sunulmayacağını belirtmiştik.

Fakat sızıntılarıyla tanınan Ice Universe yapmış olduğu paylaşım ile birlikte söz konusu durumun tam tersini iddia etmişti. Ice Universe’ye göre Samsung herkesi ters köşe yaparak S8 ve Galaxy Note 8 için One UI arayüzünü sunacak. Yani, Samsung’un bu konuda zaten kullanıcılarını üzmeyeceği tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy Note 7 FE sahiplerine büyük müjde!

Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için Android 9.0 ne zaman yayınlanacak?

İlk olarak Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 modellerine Android 9.0 güncellemesiyle beraber gelecek olan Android arayüzü One UI, Şubat ayında güncellemeyle kullanıcılarla buluşacak.

Android 9 ve yeni arayüzün betasını ise bu ay içerisinde kullanıcılar kullanmaya başlayabilecek. Güney Kore, Almanya ve ABD’de beta kullanıcıları bu ay içerisinde arayüzü kullanmaya başlayacaklar.

The post Galaxy S8 için Android Pie ne zaman gelecek? appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Galaxy S8 için Android Pie ne zaman gelecek?

Apple Watch'lara FaceTime desteği gelebilir!

FaceTime akıllı telefonlardaki en popüler video görüşme uygulamalarından biri. Tabi şu an FaceTime desteği, iPhone ve iPad‘lerde geçerli. Apple’ın bir başka ürünü olan Apple Watch, henüz bu desteğe sahip değil.

Yeni iPad Pro Türkiye’de satışa sunuldu!

Apple Watch’lara FaceTime desteği geliyor!

Apple Watch konusunda Apple, yeni bir patent aldı. AppleInsider‘ın yaptığı habere göre, Apple ABD Patent ve Marka Ofisi‘nden yeni patentini aldı. ABD merkezli sitenin paylaştığı habere göre, saatin kayışında kamera ve gelişmiş teknolojiler yer alacak. Buradan anlayacağımız üzere saatin boyutu büyümeyecek ve kamere saatin üzerinde bulunmayacak.

Kamera konusu çözülmüş olsa bile en büyük problemin, saati yüzünüze tutmanızda yaşanacağını söyleyelim. Çünkü saat kullanımı sırasında başınızdan aşağıdaki yükseklik seviyelerinde bulunacağı için, FaceTime yaptığını kişi büyük ihtimalle burun deliklerinizi görecektir.

apple watch facetime

Bu durum için Apple yeni teknolojiler üretmeye çalışıyor. Yeni bir yüz algılama teknolojisi ya da Facebook‘ta bulunan Portal uygulamasına benzer bir çözüm üretmesi gerekiyor.

Bunların dışında, açıyı dijital olarak değiştirmek için yeni bir yazılım üretmesi gerekiyor. Saati yüzünüzün altında tuttuğunuz zamanlarda bile görüntüyü değiştirecek bir yazılımla bu sorunlar ortadan kalkabilir.

The post Apple Watch’lara FaceTime desteği gelebilir! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Apple Watch'lara FaceTime desteği gelebilir!

Uzaktan Destek Yazılımı
Translate »