Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

B!og

Bu televizyon fiyatıyla çok konuşulur!

Samsung’un 2018 model QLED panelli akıllı televizyonları verdikleri kristal berraklığındaki görüntü kalitesi ve yüksek fiyatlarıyla çok konuşuluyorlar. Peki, bu televizyonlardan biri olan, 65 inçlik Curved Smart TV satın almak isteyenler için hangi özellikleri sunuyor? Bu televizyon 18 bin TL‘lik fiyatını hak ediyor mu?

iPhone XS Max Türkiye’de! İlk kutu açılış videosu!

65 inçlik Samsung QLED Curved Smart TV (2018) mercek altında

QLED sayesinde 1 milyardan fazla renk gösterebilen bu televizyon, Samsung’un iddiasına göre bir televizyonda görebileceğiniz en canlı, en doğru renklere sahip. Yüzde 100 renk hacmi sağlayan akıllı TV, gördüğünüz gerçekçi, zengin ve ayrıntılı renk aralığını maksimuma çıkarıyor.

HDR 10+ desteği bulunan Q HDR Elite parlak veya karanlık sahnelerde çok daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkarıyor. Diğer bir önemli noktaysa, QLED televizyonların uzun süre dayanıklı olmasında yatıyor. Samsung QLED serisi TV’lerin Quantum Dot paneli inorganik olduğu için, OLED televizyonlarda bir süre sonra görülen OLED yanıklarını bu TV’lerde görmüyorsunuz.

İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

https://youtu.be/Hp9hdQw7uGo

The post Bu televizyon fiyatıyla çok konuşulur! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Bu televizyon fiyatıyla çok konuşulur!

Google Pixel telefonları için büyük sürpriz!

Florence kasırgasıyla zor günler geçiren Amerika’da UBreakiFix & Google işbirliğiyle Google Pixel telefonları için ücretsiz tamir desteği verilme kararı alındı.

Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ya daPixel 2 XL modellerinden herhangi birine sahip olan kullanıcılar tamir desteğinden faydalanabilecek. Virginia, Kuzey ve Güney Carolina sahil şeridinde ikamet eden Pixel sahipleri cihazlarının kasırga nedeniyle hasar görmesi durumunda en yakın UBreakiFix merkezinden yardım talep etme hakkına sahip.

Google Pixel 3 XL muhteşem görünüyor!

Su temasından kaynaklanan cihaz hasarları yanında düşmeye bağlı ekran hasarları da verilecek ücretsiz hizmette kapsam dahilinde olacak.

Google Pixel telefonları

Google Pixel telefonları 19 Ekim’e kadar tamir edilebilecek

Bugünden itibaren 19 Ekim’e kadar sürecek olan servis desteğinden yararlanmak isteyenlere sınırlı yedek parçalar nedeniyle acele etmeleri tavsiye ediliyor.

Yapılan açıklamada “Kalplerimiz; Amerika halkının maruz kaldığı bu felaket sonucunda ailesi, arkadaşları ve diğerleriyle iletişim hâlinde kalmak isteyen herkesle birlikte.” denildi.

Geçen seneki Harvey kasırgasında ise Google çalışanları ve şirketin kendisi 750.000 dolarlık yardım yapmıştı. Bu yardımın yanında felaket bölgelerine teknik olarak destek sağlamayı da ihmal etmemişti.

Fırtınadan zarar görmüş Google Pixel telefonları için herhangi bir randevuya gerek duymaksızın uBreakiFix servislerine hemen müracaat edilebiliyor.

The post Google Pixel telefonları için büyük sürpriz! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Google Pixel telefonları için büyük sürpriz!

Huawei Mate 20 Pro için yeni bir sızıntı ortaya çıktı!

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20, 16 Ekim‘de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bir aydan kısa bir zaman kala ise cihazlar hakkında her gün başka bir sızıntı ortaya çıkıyor.

Daha önce Mate 20 için çıkan kılıf sızıntısı şimdi de Mate 20 Pro için ortaya çıktı. Ancak bu sızıntılar yüksek kaliteli render şeklinde.

Huawei Mate 20 Pro sızıntısında neler var?

IFA 2018‘den beri Huawei’nin Amiral Gemisi telefonu hakkında sürekli olarak yeni sızıntılar ortaya çıkıyor. Hatta bu sızıntı haberlerinde Mate 20 ailesinin Pixel 3 ailesi ile yarıştığını söyleyebiliriz.

Aslında bu sızıntılar dolayısıyla telefon hakkında neredeyse tüm  detaylara vakıf olduk. Buna rağmen telefonlar hakkında ortaya çıkan her yeni detay heyecan yaratmaya devam ediyor. Daha önce Mate 20 Pro‘nun tasarımı belli olmuştu. Bu yeni sızıntıda da aynı tasarımı görüyoruz.

Huawei Mate 20 Pro tanıtım videoları ortaya çıktı!

Ancak daha önce ortaya çıkan görsellerde Mate 20 Pro‘nun kenarlarının Galaxy Edge serilerinde olduğu gibi kavisli olduğunu görmüştük. Yeni sızıntıya bakılırsa bu kavis çok fazla değil gibi. Tabii ki burada bu hafif kavislemenin Huawei tarafından nasıl kullanılacağı önemli. Bir tür menü şeklinde mi kullanılacak yoka ekranın daha büyük olarak algılanmasının dışında bir işlevi olmayacak mı?

Henüz bu konu hakkında ortaya çıkmış bir sızıntı yok. Sızıntıda tam olarak anlaşılmasa da 3.5 mm jak için yer açılmış olduğuna dair haberler ortaya çıkmış durumda. Ancak dediğimiz gibi paylaşılan görsellerde tam olarak bu jak girişi görülemiyor.

Sızıntıda cüzdan kılıf, renkli slikon kılıf ve Smart View  kılıf görselleri paylaşılmış durumda. Bu arada daha önce haberi ortaya çıkan kablosuz şarj teknolojisini doğrulayan, kablosuz şarj standı da bu sızıntıyla karşımıza çıkmış durumda.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Huawei Mate 20 Pro bu senede firmanın pazar payının artmasını sağlayabilir mi?

 

 

The post Huawei Mate 20 Pro için yeni bir sızıntı ortaya çıktı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Huawei Mate 20 Pro için yeni bir sızıntı ortaya çıktı!

Galaxy J7 Pro için Android Oreo yayınlandı!

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında kullanıcılar ile buluşturulan ve ülkemizde yüksek satış rakamlarına ulaşan, orta seviye akıllı telefonlardan Galaxy J7 2017 veya diğer adıyla Galaxy J7 Pro için Android Oreo güncellemesi nihayet yayınlandı.

Galaxy J7 Pro için yeni güncelleme yayınlandı!

Daha önce birçok güncelleme alan Galaxy J7 Pro için Android 8.0’ı pas geçen Samsung doğrudan Androd 8.1 Oreo sürümünü yayınladı. Güncellemenin yayınlandığı ilk ülke J730FXXU3BRI3 yazılım sürüm numarasıyla İspanya oldu.

Galaxy J7 Pro için Android 8.1 Oreo çıktı!

Samsung Türkiye bu akıllı telefonu için güncellemenin yayınlanacağı tarihi 28 Eylül 2018 olarak açıklamıştı. Bu nedenle güncellemenin kısa süre sonra dünya genelinde ve ülkemizde kullanılabilir olma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Eylül ayı güvenlik yamalarına ev sahipliği yapan güncelleme ile birlikte kullanıcı arayüzü Samsung Experince 9.5‘e yükseltiliyor. Güncellemenin OTA boyutu henüz bilinmezken, yazılım dosyalarını indirip ODIN ile yüklemek mümkün.

Yazılımın henüz Türkiye için yayınlanmaması ve işlemin riskli olması nedeniyle kullanıcıların güncellemenin cihazlarına gelmesini beklemesini tavsiye ediyoruz. Biz yaptığımız yükleme sonrasında Galaxy J7 Pro’nun çok daha hızlı bir şekilde çalıştığını ve arayüzün küçük değişiklikler ile iyileştirildiğini gördük.

Bunların yanı sıra Android 8.0 ile kullanıma sunulan ve bir uygulama üzerinde çalışılırken küçük bir pencere ile video izlenmesine olanak tanıyan Picture-in-Picture özelliğine ev sahipliği yapan güncelleme, yeni emojiler, gelişmiş pil detayları ve bildirim erteleme gibi yenilikler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

The post Galaxy J7 Pro için Android Oreo yayınlandı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Galaxy J7 Pro için Android Oreo yayınlandı!

Elon Musk'tan Mars üssü görselleri

SpaceX’in kurucusu Elon Musk’tan Mars üssü ile ilgili görseller paylaşıldı. Rotasını bir an olsun Kızıl Gezegen’den ayırmayan Musk; paylaştığı fotoğraflardan birinde BFR (Big Facon Rocket) için yeni bir dizaynı, diğerinde ise muhtemel Mars üssünün tasarımını paylaştı.

Elon Musk Falcon Heavy ile imkansızı başardı!

2017’de şirket tarafından yapılan duyuruda Mars planları ifade edilmişti. Bu duyuruda 2022 senesinde BFR ile Mars’a kargo taşıma görevi, 2024’te ise Mars’a ilk insanlı uçuşun gerçekleştirileceğinin planlandığı ortaya konmuştu.

Bu senenin başında dünyanın heyecanla izlediği Falcon Heavy roketinin testi gerçekleştirilmişti. Bu fırlatmada Tesla aracı uzaya başarıyla gönderilmişti.

BFR ise henüz test edilmedi. Belirlenen takvime göre bu roketin 2019 senesinde test fırlatılışı yapılması planlanıyor. Falcon Heavy’de olduğu gibi yeniden fırlatmaya uygun tasarlanan BFR ile uzun mesafeli uzay yolculuklarının daha kısa sürede yapılması düşünülüyor.

mars üssü
2017’de paylaşılan Ay üssü

Elon Musk 2017 yılında Instagram üzerinden Ay üssü ve Mars şehri için bir konsept fotoğraf paylaşmıştı. Sonradan paylaşımdan kaldırılan bu fotoğraflarda BFR bugünkü paylaşımdan biraz daha farklı gözüküyordu. Güncel fotoğraflarda roketin altında bulunan kanatların daha geniş olduğu görülüyor.

Mars üssü 2028’de hazır olabilir

Mars üssünün tasarlanan görsellerdeki gibi mi olacağı henüz bilinmese de Elon Musk’ın bu konudaki kararlılığı herkes tarafından benimsenmiş durumda. Musk, 2028 yılında Mars üssü kurulabilir dese de bunun zamanında gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini birlikte göreceğiz.

Sizce 2024’te insanlı ilk Mars yolculuğu gerçekleşebilir mi?

The post Elon Musk’tan Mars üssü görselleri appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Elon Musk'tan Mars üssü görselleri

Instagram gönderilerine ülke sınırlandırma özelliği yolda!

Son zamanlarda birçok yeni özellik ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlayan Instagram’ın yeni bir özellik üzerinde daha çalıştığına dair bazı iddialar ortaya çıktı. İddialara göre Instagram, kullanıcılar tarafından gönderilen gönderilerin sadece belli ülkelerde görülmesini sağlayacak bir özellik geliştiriyor. Uygulama araştırıcısı Jane Manchun Wong’un attığı bir twit ile ortaya çıkan bu Instagram ülke sınırlandırma özelliği sayesinde kullanıcılar, gönderilerinin sadece seçili ülkelerde görülmesine izin verebilecek.

Instagram ülke sınırlandırma özelliği hikayeler için de geçerli olacak

Ülke sınırlandırma özelliği, sadece normal gönderiler için değil, hikaye gönderileri için de mümkün olacak. Böylece atılan bütün gönderiler seçilen ülkelerdeki insanlar tarafından görülebilecek.

Bu durum, en çok işletmelerin işine yarayacak. Bundan önce yalnızca öne çıkarılan gönderilerde seçilebilen konum özelliğinin, normal gönderilerde de etkin olmasıyla işletmeler, ücretsiz olarak bu özelliği aktif edebilecek.

Instagram için beklenen özellik geliyor!

Birçok sosyal medya platformunda gördüğünüz “bu gönderi ülkeniz için uygun değil” yazısı artık Instagram’da da karşınıza çıkabilir. Tabi bu iddiaların karşısında Instagram’dan henüz ses seda çıkmıyor. Bu konu hakkında atılan yorumlara dahi cevapsız kalıyor.

Ortaya atılan iddiaların doğruluğunun ne zaman belli olacağı hakkında da henüz bir bilgi bulunmuyor.

The post Instagram gönderilerine ülke sınırlandırma özelliği yolda! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Instagram gönderilerine ülke sınırlandırma özelliği yolda!

Yapay Zeka ile telefonlar daha da "akıl"lanıyor!

Teknoloji hız kesmenden gelişmeye devam ediyor. Günlük hayatımızda neredeyse kişisel asistanlarımız haline gelen akıllı telefonlarda her geçen gün yenilenerek karşımıza çıkıyorlar.

iPhone XS Max Türkiye’de! İlk kutu açılış videosu!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapora göre, 2018 yılının son çeyreğinde çıkan veya çıkacak olan akıllı telefonların yapay zeka konusunda önemli yatırımlarda bulunduğu belirtiliyor.

Yapay zeka her geçen gün daha önemli hale geliyor!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Apple, yeni iPhone modellerini gün yüzüne çıkartmıştı. Geçtiğimiz hafta ile birlikte yavaş yavaş sahipleri ile buluşan Apple’ın yeni amiral gemisi modelleri, bildiğiniz gibi son teknoloji ile donatılmış yeni nesil A12 Bionic işlemcisi ile kullanıcıları ile buluştu.

Lansman sırasında Apple yetkililerinin yeni amiral gemisi hakkında vurgulamış oldukları en önemli detay ise yapay zeka konusu olduğunu hatırlatalım.

Yapay zekanın tüm nimetlerinden yararlanan 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bu işlemci, iOS 12 ve ARKit 2 desteğiyle de her alanda kullanıcılarına en kaliteli akıllı telefon deneyimi yaşattığını görmekteyiz.

Digitimes tarafından yayınlanan raporda ise 2018’in dördüncü çeyreğinde piyasa sunulacak olan akıllı telefonların yüzde 30’unun yapay zeka desteği ile kullanıcıların karşına çıkacağı belirtiliyor.

Yeni teknolojiyi akıllı telefonların kamera yazılımlarında ve yüz tanımla sistemlerinde daha ağırlıklı olarak kullanan akıllı telefon üreticileri, ilerleyen zaman içerisinde, yapay zekanın kullanım alanını daha da genişleterek akıllı telefonları adeta bir kişisel asistan haline getirmeyi planlıyorlar.

Huawei, yapay zekaya oldukça önem veriyor!

Apple’ın ise bu konudaki en büyük rakibin Huawei olduğunu söyleyebiliriz. Apple gibi Huawei’de yapay zekanın tüm nimetlerinden faydalanarak, 7 nm Kirin 980 işlemcisini üretti.

Ayrıca Huawei’de 16 Ekim 2018 tarihinde yapay zekalı amiral gemisini de gün yüzüne çıkartarak, Apple ile sıkı bir rekabetin içerisine girecek.

Yapay zeka

Yapay zekayla geliştirilen bu işlemcilerin GPU, DSP ve AP’ler dahilinde bulunan bilgi işlem kaynaklarına sahip diğer tüm birimler tarafından senkronize edilen yazılım hızlandırmalarıyla ile ön plana çıktılarını da belirtelim.

Son zamanlarda bir hayli artan Artırılmış Gerçeklik uygulamaları ile müşterileri kendilerine çekmeyi planlayan akıllı telefon üreticileri, bu konuda yapay zekaya oldukça güveniyor.

Görünen o ki, önümüzdeki yıl karşımıza çıkacak olan akıllı telefonlarda yapay zekanın büyük bir öneme sahip olacağını da belirtmekte fayda var.

:: Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Akıllı telefonlarda bulunan yapay zeka sizce önemli mi?

The post Yapay Zeka ile telefonlar daha da “akıl”lanıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Yapay Zeka ile telefonlar daha da "akıl"lanıyor!

Red Hydrogen One yeni sürümüyle ortaya çıktı!

Red merakla beklenilen akıllı telefonunu piyasa sunmaya hazırlanırken modelin yepyeni bir versiyonu ortaya çıktı. İşte karşınızda Red Hydrogen One Titanium!

RED Hydrogen One’ın basın görselleri!

Red Hydrogen One Titanium neler sunuyor?

Uzun zamandır gündemde yer alan ve piyasaya çıkışı sürekli ertelenen holografik ekranlı Red Hydrogen One çok yakında satışa çıkıyor. 9 Ekim tarihi itibariyle ilk teslimatların gerçekleşeceği modelin titanyum versiyonu ise ilk defa FCC sertifikasyon sürecinde ortaya çıktı.

Terminatör’e gönderme yapılan H1T1000 model numaralı Red Hydrogen One Titanium, 5.7 inç büyüklüğündeki holografik ekranında QHD çözünürlük sunacak. Snapdragon 835 işlemciden gücünü alacak olan model, 6 veya 8 GB RAM ile 128 GB dahili depolamaya sahip olması bekleniyor.

Red Hydrogen One Titanium

Modüler bir tasarıma sahip olan Red Hydrogen One, arkada 2 ve önde 2 kamerayla geliyor. 4510 mAh bataryadan gücünü alacak olan modelin yan tarafında özel kamera butonu da ihmal edilmemiş.

USB Type C girişinin alt tarafa konumlandırıldığı modelin alüminyum olanı 1295 dolar iken haberimize konu olan titanyum verisyonu ise 1595 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.

The post Red Hydrogen One yeni sürümüyle ortaya çıktı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Red Hydrogen One yeni sürümüyle ortaya çıktı!

Telltale Games kepenkleri indiriyor!

The Walking Dead, Batman, The Wolf Among Us gibi popüler serilerin yapımcısı olan Telltale Games için yolun sonu gözüktü.

En İyi Yarış Oyunları!

Telltale Games için yolun sonu gözüktü!

Son zamanlarda çalışanların işlerine son veren Tellatale Games için kapanacağı iddia ediliyordu. Hatırlayacağınız üzere The Verge‘de yer alan bir habere göre, dev yapımcının küçülmeye giderek 250 çalışanının sayısı 25’e kadar düşürüleceği öne sürülmüştü.

Fakat geçtiğimiz günlerde bir gazetecinin paylaşmış olduğu raporda 250 çalışanın yüzde 90’lık kesiminin işine son verildiğini belirtilmişti.

Gündeme bomba gibi düşüne bu gelişme sonrasında, tüm gözler Telltale Games kanadından gelecek olan resmi açıklamaya odaklandı. 250 çalışanın yaklaşık yüzde 90’lık bir kısmı işten çıkaran Telltale Games yetkililerinden beklenen resmi açıklama sonunda geldi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, şirketin mali açıdan oldukça zor bir yıl geçirdiği vurgulanıyor. İnanılmaz derecede zor bir yıl geçirdiklerini belirten yapımcı şirketin yetkilileri, küçülmeye giderek 25 çalışanıyla son projesi üzerine çalıştıklarının da altını çizdi.

Telltale Games

Şirketin kapatılamaması için elinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini söyleyen şirket yetkilileri, tüm yaptıklarına rağmen istedikleri sonuca ulaşamayarak, kapatma kararı aldıklarını resmi olarak duyurdu.

Yaşanılan bu gelişme ile birlikte bir efsane daha aramızdan ayrılmaya hazırlanıyor. Son olarak ise The Walking Dead’in son sezonunu geliştirecek olan ünlü oyun yapımcısı, bu projenin ardından kepenklerini sonsuza dek kapatacaklarını doğrulamış oldu.

:: Peki siz, yaşanılan bu kapatılma kararı hakkında ne düşüyorsunuz?

The post Telltale Games kepenkleri indiriyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Telltale Games kepenkleri indiriyor!

Diablo Netflix dizisinin geleceği kanıtlandı!

Oyun devi Blizzard, Diablo serisini devam ettirmek üzere hazırlanıyor gibi gözükmekte. Bu sefer Diablo Netflix dizisi olarak karşımıza çıkacak olan seri hakkında, artık ortada somut kanıtlar mevcut!

 

The Witcher serisinde büyük değişiklik!

Diablo Netflix dizisi geliyor!

Blizzard, birkaç ay öncesinde açtığı iş ilanlarında yeni veya remaster edilmiş bir Diablo oyunu üzerinde çalıştığının sinyallerini vermişti. Geçen ay ortaya çıkan bilgilerle ise, aslında bir oyun değil bir dizi üzerinde çalışıyor olabileceği de fark edilmişti.

Bugün ortaya çıkan bazı ipuçları, dizinin geleceğini kısmen de olsa kanıtlamış bulunuyor. Hellboy’un da yazarı olan Andrew Crosby, yanlışlıkla veya bilerek “Activision ve Netflix ile, Diablo dizisine yeni bir senaryo hazırlamam için anlaşmalar neredeyse tamamlandı, inanılmaz heyecanlıyım” şeklinde bir tweet attı.

Tahmin edebileceğiniz üzere tweet, hızlıca kaldırıldı. Şu ana kadar söylentilerden ibaret olan dizisi mi gelecek yeni oyun mu gelecek tartışmaları da, elde edilen bu somut kanıt ile bir nevi son buldu diyebiliriz. Aylar önce bir internet sitesinin, Diablo serisinin dizi olacağı üzerine yaptığı tahminler de bu şekilde doğru çıkmış oldu. Dizinin 18 yaş ve üzeri olacağını da belirtmemiz de fayda var.

Diablo serisini beğeniyor musunuz?

The post Diablo Netflix dizisinin geleceği kanıtlandı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Diablo Netflix dizisinin geleceği kanıtlandı!

Uzaktan Destek Yazılımı
Translate »