Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

B!og

Pocophone F1 kullanıcılarına HD içerik müjdesi!

Geçen yıl Ağustos ayında tanıtımı gerçekleştirilen ve ülkemizde de satılmakta olan Pocophone F1 en dikkat çekici telefonlarından birisi oldu. Bu cihazı dikkat çekici hale getiren detay ise Snapdragon 845 işlemcili en ucuz telefon olması.

Fiyatı ile günümüzün amiral gemisi modellerini tehdit eden Poco F1, özellikle multimedya tutkunlarını hayal kırıklığına uğrattı. Zira, bu telefon üst seviye bir işlemciye sahip olmasına rağmen, Widevine L1 DRM desteği ile gelmiyordu.

Xiaomi Pocophone F1 Armoured Edition duyuruldu!

Pocophone F1 HD içerikleri görüntüleyebilecek!

Bunun sebebi ise aslında çok basit: Netflix, Amazon Prime Video, Google Play dahil olmak üzere birçok çevrimiçi medya servisinde HD videoları ( 720p ve daha üstü ) oynatmak için Widevine L1 DRM desteğine ihtiyaç duyuluyor.

Xiaomi Pocophone F2 tasarımı sızdırıldı

Pocophone Hindistan Genel Müdürü, Twitter hesabında yaptığı paylaşım ile cihazın bu desteğe kavuştuğunu ve şu anda beta olarak test edildiğini duyurdu. Bununla birlikte bazı lisans sorunlarının yaşandığı açıklandı.

Bu nedenle Widevine L1 DRM desteğini getiren 9.2.25 güncellemesinin beta sürümünden çıkması ve herkese sunulması için, Pocophone’un lisans sorunlarını çözüme kavuşturması gerekiyor. Yani güncelleme için biraz süreye ihtiyacı var.

The post Pocophone F1 kullanıcılarına HD içerik müjdesi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Pocophone F1 kullanıcılarına HD içerik müjdesi!

Galaxy S10 LED kılıf kullanıldığında kısıtlanıyor!

Samsung’un Unpacked 2019 kapsamında Galaxy S10 serisini resmi olarak tanıtmasının üzerinden yaklaşık 1 hafta geçti. Ön incelemesini ve kutu açılışını sizlerle paylaştığımız bu telefonlar ile birçok yeni aksesuarda satışa sunuldu.

Bu aksesuarlar arasında en dikkat çekici olanlardan birisi de, şüphesiz LED kılıflar oldu. LED kılıf selefonun ters şarj özelliği sayesinde herhangi bir konnektör olmadan Galaxy S10’a takıldığında doğrudan çalışabiliyor.

Samsung Galaxy S10 Plus ön inceleme (Video)

Galaxy S10 LED kılıf takılıyken NFC’yi açmıyor!

Bu kapsamda kapağın arkasına gömülü olan minik LED ışıklar sayesinde adeta küçük bir görsel şölen elde ediliyor. Örneğin arka kamerayı kullanarak fotoğraf çekeceğiniz zaman geri sayım için kalan süreyi kapakta görebiliyorsunuz.

Ancak, bu kapağı kullandığınızda Galaxy S10’un NFC özelliğinin çalışmadığını belirtmek isteriz. Kullanıcılar LED kılıf takılı haldeyken, NFC’yi açmaya çalıştıklarında bunu yapamayacaklarına dair bir uyarı ile karşılaşıyorlar.

Galaxy S10 LED kılıf kullanıldığında kısıtlanıyor!

Tabi, ülkemizde NFC’nin ne sıklıkla kullanıldığı başlı başına bir tartışma konusu. Mobil ödeme çözümleri ülkemizde pek yaygın olmadığı için kullanıcıların NFC’ye olan ihtiyacını diğer ülkelere kıyasla daha az.

Yurt dışında yaşayan ve mobil ödemeyi yoğun bir şekilde kullananların ise kapağı çıkarmasına gerek yok. Yapılması gereken LED kapak menüsüne girmek ve kapağın ışıklarını kapatmak. İşiniz bittiğinde aynı yerden açabilirsiniz.

The post Galaxy S10 LED kılıf kullanıldığında kısıtlanıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Galaxy S10 LED kılıf kullanıldığında kısıtlanıyor!

OnePlus 7 bekleyenlere şarj konusunda kötü haber!

Barselona’da devam etmekte olan MWC 2019‘da akıllı telefon üreticileri ekranı katlanabilen ve 5G desteğine sahip olan telefonlar ile gövde gösterisi yaparken, amiral gemisi katili olarak tanınan OnePlus sessizliğini korumayı tercih etti.

Herhangi bir telefon tanıtılması beklenmiyordu. Zira, ekrandan parmak izi okuma gibi yeniliklere ev sahipliği yapan amiral gemisi OnePlus 6T‘nin tanıtılmasının üzerinden ( geçtiğimiz Ekim ayında ) yaklaşık 4 ay gibi bir süre geçti.

Çerçevesiz ekranıyla OnePlus 7 ortaya çıktı!

OnePlus 7 kablosuz şarj desteği ile gelmeyebilir!

Tahmin edebileceğiniz gibi son dönemde OnePlus 7 üzerinde çalışılıyor. Şirketin CEO’su Pete Lau, CNET ile yaptığı kısa röportajda kısa bir süre önce tasarımı sızdırılan OnePlus 7 hakkında bekleyenleri üzecek bir detay paylaştı.

Görünen o ki OnePlus, işlevselliği tartışmaya açık olsa da, her geçen gün popülerliğini artan ve akıllı telefon üreticilerinin rekabet ettiği alanlardan birisi haline gelen kablosuz şarj teknolojisini benimsememekte ısrarlı.

OnePlus kablosuz şarj açıklaması!

Kablosuz şarj teknolojisine olan ilginin ve ihtiyacın halen çok düşük olduğunu savunan Lau, bu kapsamda yeni modelde kablosuz şarj desteğinin olmayacağının sinyalini vermiş oldu. Tabi, ilerleyen aylarda bu karar değişebilir.

Kablosuz şarj özelliğinin OnePlus modellerine ne zaman ekleneceği belli değil. Bununla birlikte OnePlus’ın özellikle kablosuz şarj sırasında oluşan ısınmayı ortadan kaldırmak için çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

The post OnePlus 7 bekleyenlere şarj konusunda kötü haber! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
OnePlus 7 bekleyenlere şarj konusunda kötü haber!

Turkcell ve ULAK Haberleşme'den dev işbirliği!

Turkcell, İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nde ULAK Haberleşme ile yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi için önemli bir anlaşmaya imza attı.

Turkcell MWC 2019 için hazır!

Turkcell ve ULAK Haberleşme’den dev işbirliği!

Turkcell ile ULAK Haberleşme arasında imzalanan ve bu yıldan geçerli olmak üzere 4 senelik bir dönemi kapsayan anlaşmayla, Turkcell’in Türkiye çapında toplamda 2650 adet sahasında yerli ve milli baz istasyonu Ulak kullanılacak.

Anlaşma kapsamında ilk olarak Türkiye’nin kuzeyinden başlayacak olan projeyle, Ulak baz istasyonlarının Türkiye’nin farklı bölgelerinde de devreye alınarak yaygınlaşması hedefleniyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yapılan anlaşmanın hem ULAK Haberleşme hem Turkcell, hem de ülkemiz için gurur verici olduğunu, ekonomik, teknolojik ve siber güvenlik açılarından iletişim altyapılarında yarınları beklemeden yerli ve milli çözümleri hayata geçirmemizin şart olduğunu belirtti.

Turkcell ve Ulak Haberlesme

Bunun için hep beraber yerlilik oranlarının takipçisi olacaklarını belirten Turhan, milli gücümüz Ulak ile 5G’de de yer almak için 4.5G ile sahada olmamızın ve yaygınlaşmamızın önemini vurguladı ve diğer operatörlerimizin de siparişlerini ve ticari şebekelerde kullanımlarını beklediklerini ifade etti.

Turhan, Türkiye’den doğarak, Türkiye’nin son yıllarda başlattığı millileşme hamlesinin önemli bir sonucu olan “Ulak” baz istasyonunu Turkcell gibi bir dünya markasının tercih etmesinin anlam ve öneminin büyük olduğunu, bu anlaşma ile Ulak Baz İstasyonun dünyaya açılmak için çok önemli bir fırsatı da yakaladığını belirtti.

Vestel ve Google’dan büyük işbirliği!

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, yapılan anlaşmanın Türkiye’nin yeni nesil iletişim teknolojileri ve 5G alanında söz sahibi olabilmesi için atılan önemli bir adım olduğuna dikkat çekti. Akça açıklamasında;

“Hedefimiz Türkiye’nin teknolojide üreten ülke olma yolculuğuna 25 yıllık tecrübemiz ve fikri sermaye birikimimizle katkıda bulunmak. 5G ve diğer bütün yüksek teknoloji üretim çalışmalarına bu gözle bakıyoruz. Yüksek teknolojiyi sadece kullanan taraf olmakla kalmayıp aynı zamanda bu alanlarda ürettiğimiz yerli ve milli çözümlerle dünyada söz sahibi olmayı amaçlıyoruz.

Bu kapsamda Türkiye’nin Turkcell’i olarak gerek Ar-Ge ekibimizi gerekse sahadaki tüm imkânlarımızı seferber ederek 4 yıldan uzun bir süredir Ulak ile birlikte çalışıyoruz. Birlikte çıkmış olduğumuz bu yolda Ulak ile gelinen noktayı görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki Türk mühendislerinin bu alanda geliştireceği teknolojiler dünya çapında da rekabet edebilecek güçte olacaktır” ifadelerine yer verdi.

ULAK Haberleşme Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ise konu ile açıklamasında şunları söyledi:

“Bu süreçte yapılan yatırımların, gösterilen gayretlerin Ar-Ge çalışmalarından ürüne dönüşmesi Ülkemiz açısından son derece önemli bir kazanımdır.”

Vestel Venus V7 ön inceleme!

Hüseyin Arslan, bu yolculuğun başından itibaren ULAK Haberleşme’nin bugününe ve geleceğine inanan Turkcell’e teşekkürler ederken, kendilerine verilen desteğin ve duyulan güvenin farkında, aldıkları sorumluluğun bilincinde olduklarını belirtti.

Arslan, “5G ve ötesi için Türkiye’nin markası olma hedefi ile yola çıkan ULAK Haberleşme, ekosistemi ile birlikte bu görevi gerçekleştirmek için azimlidir, birikimlidir ve hazırdır. Tüm paydaşlarımızla birlikte uçtan uca iletişim ve bilişim şebekemizde yerli ve milli ürünlerimiz ile yer almak için tüm gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.

Başta SSB, SSTEK ve Aselsan olmak üzere bu süreçte yanımızda yer alan Netaş, Argela ile üretimde yer alan diğer firmalarımıza ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

General Mobile GM 9 Plus ön inceleme (Video)

ULAK Haberleşme, bu alanda faaliyetlerine geçtiğimiz yıl Kars’ta lansmanı yapılan Evrensel Projesi kapsamında başlamıştı.

Bu proje kapsamında çalışmalar hızla devam ederken, ULAK Haberleşme attığı bu önemli adım ile gerek Türkiye’de gerek dünyada Ulak Baz istasyonlarının mobil operatörlerin ticari şebekelerinde hızla yaygınlaşacağının çok önemli bir mesajını vermiş oldu.

The post Turkcell ve ULAK Haberleşme’den dev işbirliği! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Turkcell ve ULAK Haberleşme'den dev işbirliği!

Despacito YouTube'da yeni bir rekora daha imza attı!

12 Ocak 2017‘de yayınlanan Despatico YouTube üzerinde yeni bir rekora daha imza attı. Yayınlandığı ilk günde yaklaşık olarak 15 milyon kişi tarafından görüntülenen Luis Fonsi ve Daddy Yankee ikilisinin seslendiği parça saniyede 170 defa kez izlenmişti.

Daha sonrasında da ilk 7 ay içerisinde milyarlarca görüntülenmeye ulaşan parça YouTube aleminde yeni bir rekor daha kırdı.

Reynmen Derdim Olsun şarkısını yayından kaldırdı! (Güncellendi)

Despacito YouTube üzerinde yeni bir rekora imza attı!

YouTube üzerinde tabiri caizse kırılmadık rekor bırakmayan parça, şimdi de 6 milyar görüntülenmeyi geçerek büyük bir başarıya imza attı. İspanyolca dilindeki müzik videosu bu inanılmaz izlenme sayısını sadece 2 yılda elde ettiğini de belirmekte yarar var.

Despatico YouTube

Bu konu ile ilgili yayınlanan raporlara bakacak olursak,  Luis Fonsi ve Daddy Yankee ikilisinin seslendiği parça, toplamda 4 milyardan fazla izlenen Ed Sheeran‘ın Shape of You parçasına da 2 milyar fark atarak geride bıraktığını da görüyoruz.

Bunun haricinde, en çok görüntülenenler listesinin üçüncü sırasında bizleri 4 milyar görüntülenme ile Wiz Khalifa ve Charlie Puth‘un seslendirdiği See You Again parçası karşılıyor. Listenin devamında ise, Bruno Mars, Justin Bieber, PSY, Maroon 5, Taylor Swift ve Katty Perry gibi sevilen isimler yer alıyor. Hemen aşağıdan 6 milyar izlenmeyi geçen parçanın klibini izleyebilirsiniz.

Peki, siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.

https://youtu.be/kJQP7kiw5Fk

The post Despacito YouTube’da yeni bir rekora daha imza attı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Despacito YouTube'da yeni bir rekora daha imza attı!

Apple Watch'ın en büyük eksiği gideriliyor!

Akıllı saatler olduğunda söz konusu Apple Watch’ın liderliği açık ara elinde bulundurduğu tartışılmaz bir gerçek. Özellikle Watch Series 4 ile çok daha iyi kullanıcı deneyimi sunulurken, Apple’ın saatleri önemli bir özellikten mahrum.

En büyük rakibi Samsung’u bir kenara bıraktığımızda, Fitbit ve Garmin gibi markaların saatlerinde bile bulunan uyku takibi özelliği Apple Watch’ta yer almıyor. Bu nedenle kullanıcıların üçüncü parti uygulamalar indirmesi gerekiyor.

Apple Watch 4 inceleme

Yeni Apple Watch uyku takibi özelliği ile gelecek!

Apple’ın uyku takibi özelliğini adeta piyasaya yön veren akıllı saatinde neden bu kadar geciktirdiği bilinmezken, kullanıcıları sevindirecek haber geldi. Ancak, bu özellik için bir süre daha beklenmesi gerektiğini şimdiden belirtmeliyiz.

Apple Watch uyku takibi özelliği ile gelecek!

Bloomberg’in şirket içerisindeki güvenilir kaynaklarına dayandırdığı habere göre Apple akıllı saatleri için uyku takibi özelliğini birkaç aydır test ediyor. Bu önemli özelliğin kullanıcılara sunulacağı tarih olarak ise 2020 yılı işaret ediliyor.

Önceki Watch’larda bu özellik için donanımsal eksikler bulunuyor. Bu nedenle uyku takibinin ilk olarak bu yıl tanıtılacak olan Watch Series 5 veya en geç gelecek yıl tanıtılacak olan Watch Series 6 ile kullanıma sunulması bekleniyor.

The post Apple Watch’ın en büyük eksiği gideriliyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Apple Watch'ın en büyük eksiği gideriliyor!

Esnek ekranlı akıllı saat Nubia Alpha ön inceleme (Video)

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonların sahneye çıktığı MWC 2019 kapsamında esnek ekranlı ilk akıllı saat Nubia Alpha tanıtıldı. Bakalım, Nubia Alpha özellikleri neler sunuyor? Gelin, Spigen katkılarıyla hazırladığımız Nubia Alpha ön inceleme videosu ile bu detaylara yakından bakalım.

Nubia Alpha ön inceleme

MWC 2019 kapsamında birçok yeni teknolojiye “Merhaba” dedik. Özellikle katlanabilir ekranlı modeller en çok konuştuğumuz ürünler olurken Nubia, farklı bir bakış açısıyla karşımıza çıktı.

Esnek OLED ekrana sahip dünyanın ilk akıllı saatini tanıtan Nubia, Mobil Dünya Kongresi’nin en dikkat çekici ürünlerinden birisine sahip oldu.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri, Nubia Alpha ön inceleme videosu ile baş başa bırakıyoruz. Ayrıca, bu ilginç cihazın özelliklerini de hemen aşağıdan okumaya devam edebilirsiniz. İyi seyirler…

https://youtu.be/qjLPYXnDXrs

Nubia Alpha özellikleri

4 inçlik esnek OLED ekranında 960×192 piksel çözünürlük sunan akıll saat, gerekli işlem gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon Wear 2100 işlemcisinden alıyor. 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafızaya sahip olan cihaz, kendisine özel işletim sistemiyle çalışıyor.

500 mAh kapasiteli bir bataryaya ev sahipliği yapan bükülebilir akıllı saat, ayrıca 5 Megapiksel çözünürlüğünde bir de kamerayı bünyesinde taşıyor.

Telefon olarak kullanabilmeniz için eSIM desteği de bulunan Nubia Alpha, Bluetooth sürümü için 450 euro, eSIM sürümü için 550 euro ve altın versiyonu içinse 650 euro fiyat etiketine sahip.

The post Esnek ekranlı akıllı saat Nubia Alpha ön inceleme (Video) appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Esnek ekranlı akıllı saat Nubia Alpha ön inceleme (Video)

Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte!

Daha önceden de yapmış olduğu çarpıcı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden davalık olabilir.

Musk’ın yeraltı tünelleri beklentiyi karşıladı mı?

Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden davalık oldu!

Temmuz 2018’de denizaltı tasarımı hakkında Twitter hesabı üzerinden sürdürdüğü tartışmada; dalgıca “pedofili” dediği için hem dalgıçtan hem de temsil ettiği Tesla ve SpaceX şirketlerinden özür dilemişti.

Bu sefer ise biraz daha farklı bir konu ile gündeme gelen Musk, 20 Şubat’ta atmış olduğu tweet yüzünden davalık olabilir. Söz konusu paylaşımında yanlış bilgi vermesi öne sürülmesinden dolayı, genç CEO’ya  güveni ihlal suçundan yargılanması talep edildi.

The Vergede yer alan bir haberde, ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu’nun açmış olduğu davada Musk’ın adli uzlaşma anlaşmasını hükümlerini ihlal ettiği iddia edildi.

Hemen aşağıda da görebileceğiniz üzere Musk, Tesla’nın 2011 yılında 0 adet araç ürettiği belirtiliyor. Ancak, 2019 yılı içerisinde toplamda 500 bin araç üreteceklerini vurgulayan genç CEO, bu açıklaması başını derde sokmuş durumda.

Söz konusu bu tweet üzerine bir takım araştırmalar yapan ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu avukatları, Tesla’nın bundan birkaç hafta önce yatırımcılarına 2019 yılı içerisinde toplamda 400 bin araç üreteceklerini ifade ettiği ortaya çıktı.

Bu yüzden dolayı Musk’ın paylaşımını yanıltıcı bulan komisyon güveni ihlal suçundan dolayı genç CEO’ya dava açacaklarını duyurdu.

Komisyonun bu hamlesinden sonra, Elon Musk Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile beraber, 2019 yılı için belirlemiş oldukları üretim kapasitesinin toplamda 500 bin araç olduğunu ifade etti.

Bununla beraber, davalık olan tweet’inde haftada 10 bin araç üretmek istediklerini vurgulayan CEO, açıklamasında ayrıca 2019 yılı içerisinde 400 bin araç teslim edeceklerini de belirtti.

The post Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte!

Oppo F11 Pro performans testinde boy gösterdi!

Kısa bir süre önce ülkemizde faaliyet göstermeye başlayan Oppo, diğer Çinli rakiplerine kıyasla daha yüksek fiyat bir fiyat politikası uygulasa da, geliştirdiği telefonlar ile sektöre damgasını vurmaya devam ediyor.

Bu kapsamda merakla beklenilen modellerden birisi de, süper ince çerçeveler ve açılır kameranın yanı sıra 10x optik yakınlaştırma imkanı sunması beklenilen Oppo F11 Pro. Reklamın ardından cihaz bu kez performans testinde boy gösterdi.

5G’li Snapdragon 855 kullanan ilk telefon belli oldu!

Oppo F11 Pro performans testi ortaya çıktı!

Arka tarafında ise 48 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alması beklenilen F11 Pro’nun işlemcisi ve RAM’i, Geekbench performans testi sayesinde ortaya çıktı. Cihaz performans testine CPH1969 model numarası ile dahil oldu.

MediaTek’in Helio P70 işlemcisinden güç alan, 6 GB RAM ile gelen ve Android Pie işletim sistemi ile çalışan akıllı telefon, Geekbench 4.3.2 ile gerçekleştirilen tek çekirdek testinden 1573, çoklu çekirdek testinden ise 5844 puan aldı.

12 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Helio P70, 2.1 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci. Cortex-A53 ve Cortex-A73 çekirdeklerine ev sahipliği yapan işlemci, grafik tarafında gerekli gücü Mali-G72 MP3 GPU‘dan alıyor.

The post Oppo F11 Pro performans testinde boy gösterdi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Oppo F11 Pro performans testinde boy gösterdi!

Galaxy Note 10 modelinden ilk detaylar geldi!

Galaxy S10 serisini tanıtmasının ardından tüm gözler, Ağustos ayında tanıtılacak olan Samsung Galaxy Note 10 modeli çevrilmiş durumda. Serisinin yeni modelinde, birçok yeni özelliği kullanıcılarla buluşturacak olan Samsung’un, ayrıca  Note 10 modelinde dört arka kameraya yer vereceği de iddia edildi.

Samsung Galaxy A50 ön inceleme (Video)

Samsung Galaxy Note 10 kamera sayısı ortaya çıktı!

SamMobile tarafından paylaşılan bir haberde, Samsung’un yeni amiral gemisi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şirkete yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda, bu yaz tanıtılacak olan yeni amiral gemisinin dörtlü arka kurulumuna ev sahipliği yapacağı belirtildi. Bildiğiniz üzere, Samsung Unpacked 2019 etkinliğinde, dörtlü kamera kurulumuna sahip olan Galaxy S10 5G modelini de lanse etmişti.

Şimdi de, dörtlü kamera kurulumunu Galaxy Note 10 ile devam ettirmeyi hedefleyen Samsung, bu konuda çalışmalara başlamış durumda.

Samsung Galaxy Note 10 kamera
Samsung Galaxy Note 10 kamera

Bunun haricinde serinin yeni telefonunu Galaxy S10 5G‘den ayıracak özellikler henüz açıklanmış değil. Ancak, geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir raporda Samsung’un 2017 yılında almış olduğu kameralı S-Pen patenti ortaya çıkmıştı.

Bu patent beraber, akıllı telefon pazarında yeri bir trendi başlatmayı hedefleyen Samsung‘un yeni S-Pen modelinde optik yakınlaştırma özelliğine sahip olan bir kameraya yer vereceği belirtilmişti.

Patentte yer alan bir diğer önemli ayrıntıya göreyse, söz konusu bu kalemin kamerası eş zamanlı olarak cihaza bağlanabiliyor olması. Geliştirilen bu teknoloji sayesinde, kalemin kamerasından görünen görüntü direkt olarak cihaza da aktarılabiliyor.

Tabi, şimdilik bu özelliğin Note 10 modelinde mi yoksa serinin bir başka modelinde mi kullanacağı bilinmiyor.

The post Galaxy Note 10 modelinden ilk detaylar geldi! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Galaxy Note 10 modelinden ilk detaylar geldi!

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »