Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Tesla CES 2019'da bir robota çarptı!

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019 kapsamında en yeni teknolojiler tüm dünyaya duyuruluyor. Bu amaçta robotların her yerde karşınıza çıkabildiği fuar kapsamında istenmeyen bir kaza meydana geldi. Otopilotta olduğu iddia edilen bir Tesla CES 2019 otoparkında bir robota çarptı!

Otopilottaki Tesla Model S CES 2019’da bir robota çarptı!

En son teknoloji ürünlerinin tanıtıldığı Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019 ilginç olaylara da ev sahipliği yapabiliyor. Promobot v4 isimli otonom tanıtım robotu, CES 2019 için otoparkta dolaştığı sırada bir başka otonom araç tarafından imha edildi.

Bir Tesla Model S ile kaza yapan 2 bin dolar değerindeki otonom robot, yapılan açıklamaya göre artık kullanılamaz halde. Kaza ile birlikte görüntüleri de yayınlayan Promobot, robotlarına vurup ve ardından hiç durmadan giden Tesla Model S aracın otopilotta olduğunu iddia ediyor.

Ancak kazada ilginçlikler de yok değil. Resmen otomobil yoluna çıkan robot için yapılan haberlerde bunun bir reklam çalışması olabileceği de vurgulanıyor. Zira videoyu daha dikkatli izlediniz de robot düştükten sonra ekranın sol tarafında bir ip benzeri hareket eden bir şey görülüyor. İddia edilen çarpma sırasında otomobilde hiç bir hareketliliğin olmaması ve yoluna devam etmesi de bunun bir komplo olabileceğini destekliyor.

Diğer taraftan yanlışlıkla oraya gittiği belirtilen robotun tam kaza sırasında karşısında bir kameranın hazır bir şekilde onları kaydediyor olması da yine şüphe uyandırıcı bir durum olarak ele alınıyor.

Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu kaza bir reklam çalışması mı yoksa otonom araçların birbiriyle iletişim kuramaması?

The post Tesla CES 2019’da bir robota çarptı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Tesla CES 2019'da bir robota çarptı!

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »