Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

tvOS 14 yayınlandı! tvOS 14 nasıl yüklenir?

Haziran ayında yeni tvOS sürümünü tanıtan Apple, nihayet kullanıcıların bekleyişini sona erdirdi. Bugün (16 Eylül) itibariyle yayınlanan güncelleme, pek çok yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Bununla beraber tvOS gibi pek çok yazılım, COVID-19 sebebiyle yeni iPhone modellerinden önce piyasaya sürüldü ve bir ilk yaşanmış oldu. Peki özellikleri ile dikkat çeken tvOS 14 nasıl yüklenir? Detaylar haberimizde.

iOS 14 güncellemesinin detaylarını da sizlerle paylaştık. Dilerseniz, güncellemenin nasıl yükleneceğine de buradan ulaşabilirsiniz.

iOS 14 yayınlandı! Nasıl yüklenir? İşte yenilikler

tvOS 14 nasıl yüklenir?

Apple TV’nizi güncellemek, cihazın en son özelliklerden faydalanabilmesi için oldukça önem taşıyor. Güncellemeyi indirmek için ağ bağlantınızı kontrol etmeyi unutmayın. Güncelleme süresi, ağ bağlantınızın hızına göre değişkenlik gösterecektir. Apple TV’yi güncellemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Ayarlar -> Sistem -> Yazılım Güncellemeleri kısmından “Güncellemeleri Kontrol Et” seçeneğine tıklayın. Güncelleme cihazınıza geldiyse, İndir ve Kur seçeneğine tıklayın.

tvOS 14 nasıl yüklenir sorusunun cevabını verirken, bu güncellemeleri Apple TV’nizin otomatik olarak yapmasına da izin verebilirsiniz. Eğer Apple TV’nizin bu güncellemeleri otomatik olarak indirip kurmasını istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Ayarlar -> Sistem -> Yazılım Güncellemeleri kısmına giderek “Otomatik Olarak Güncelle” seçeneğini seçin.

Bu adımlardan sonra Apple TV, açıldıktan sonra eğer internete bağlıyla aygıt yazılımını otomatik olarak güncelleyecektir.

tvOS 14 özellikleri

tvOS 14 ile gelen yeniliklerden birisi de oyun oynamayı sevenler için. PlayStation ve Xbox modellerinde kullanılan devam et özelliğine benzer olan bu özellik ile kullanıcılar, oynadıkları oyuna hızlıca kaldıkları yerden devam edebilecekler. Buna ek olarak, Apple Arcade kullanıcıları için çoklu profil desteği de geldi. Böylece her kullanıcı, kendine özel bir profil kullanabilecek.

tvOS 14 özellikleri arasında dikkat çeken bir diğer detay ise, görüntü içinde görüntü özelliği. Kullanıcılar uygulamalar arasında geçiş yaparken, videolar da ekranın bir köşesinde oynatılmaya devam edecek. Bunlara ek olarak HomeKit desteği de yeni sürüm ile birlikte kullanıma sunuluyor. Böylece evinizde kullandığınız birçok akıllı nesne, tvOS 14 ile birlikte daha uyumlu bir hale geliyor.

Bunlara ek olarak, Microsoft’un geçtiğimiz yıl çıkardığı Xbox Elite Series 2 veXbox Adaptive kumandaları için de yazılım desteği sunuldu.

The post tvOS 14 yayınlandı! tvOS 14 nasıl yüklenir? appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
tvOS 14 yayınlandı! tvOS 14 nasıl yüklenir?

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »