Notice: Use of undefined constant full - assumed 'full' in /home/u8277198/public_html/wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205
Close

destek@dobrum.com.tr . +902523130505

Windows'a 10 yeni ve modern ikon müjdesi

Microsoft, işletim sisteminde bulunan simgeleri iyileştirerek Windows 10’u modernize etmeye başlıyor. Bu hafta test sürümü kullanıma sunulacak Windows 10 yeni ikon güncellemesiyle sistem modern bir yapıya kavuşacak. Güncelleme Microsoft’un Fluent Design (Akıcı Tasarım) stiline uymayan parçalar da içerecek.

Windows 10 yeni ikon güncellemesiyle ile modernleşecek

Windows 10’u tasarım olarak özelleştirmeye çalışan Microsoft’tan bu yıl büyük bir hamle geliyor. Yayınlanacak güncellemeyle firma yuvarlak ve basitleştirilmiş bir görünüm için ikonlar sunacak. Yeni bir yazı tipi de içerecek olan güncelleme, görev çubuğunu da gelecek ikonlara uyumlu hale getirecek. Böylelikle Microsoft Windows’un en küçük parçalarının dahi ne kadar modernleşebileceğini kullanıcılarına kanıtlamaya çalışacak.

windows-10-yeni-ikon-guncellemesine-kavusuyor

Güncelleme bu yılın ilerleyen aylarında çıkacak olan büyük Windows 10 güncellemesinin ufak adımlarından sadece biri. Firma geçen yıl bazı ikonlarını renkli sürümleriyle güncellemiş, hatta Başlat menüsünü de modern bir görünüm kazanması için değiştirdi. Firma ayrıca koda adı Sun Valley olan ve görsel olarak gençleştirmeyi hedefleyen bir proje üstünde çalışıyor. Bu doğrultuda yılın ilerleyen zamanlarında büyük UI değişiklikleriyle karşılaşmamız olası görünüyor. Güncelleme bir de nostaljik kayıp yaşanmasına neden olabilir. Zira Windows 95 döneminden beri bizimle olan bazı ikonlar, kısa süre sonra tamamen silinebilme ihtimaliyle karşı karşıya.

Xiaomi Redmi Note 10S tanıtıldı: İşte özellikleri

Microsoft ayrıca Chromebook benzeri cihazlar için tasarlanacak Windows 10X’te UI tutarlılığını iyileştirmek için çalışmalar gerçekleştirdi. 10X yeni bir başlat menüsü, bildirim merkezi ve Wi-Fi arayüzü gibi değişiklikler barındıracak. Kısacası daha sade, daha basitleştirilmiş bir sürüm gibi hissettirecek.

Teknoloji devini 10X’i pazarlama şekli de, işletim sisteminin gelecekteki akıbetinin nereye gittiğine dair bir ipucu olabilir. Söylentiler, şirketin yeni Windows’u bir çeşit pazarlama tekniği olarak gördüğü yönünde. Ve yakında konuyla ilgili daha fazla haberin kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor. Firma da gelecekteki planlarını tanıtmak için önümüzdeki haftalarda bazı etkinlikler planlıyor.

The post Windows’a 10 yeni ve modern ikon müjdesi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Source: shiftdelete.net
Windows'a 10 yeni ve modern ikon müjdesi

0 Comments

Comments are closed

<<<<<< Uzaktan Destek Yazılımı >>>>>>
Translate »